سئو پست های وبلاگ

تقاضا برای خدمات بهینه سازی موتورهای جستجو در حال افزایش است. هر کسب و کاری آنلاینی نیاز به ترافیک دارد. برای ترافیک خوب به یک استراتژی بازاریابی محتوا دقیق نیاز دارید. با اجرای اصول بهینه سازی موتور جستجو یا SEO میتوانید محتوای وبلاگ خود را برای رتبه های بالاتر بهینه سازی کنید.

با اجرای اصول بهینه سازی موتور جستجو میتوانید محتوای وبلاگ خود را در رتبه های بالا در نتایج قرار دهید.
در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه میتوانید محتوای وبلاگ خود را بهینه سازی کنید و از این طریق ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

طریقه سئو محتوای وبلاگ

1- تحقیق عبارات مهم و کلیدی 

قبل از اینکه شروع به نوشتن در مورد مطلبی کنید ابتدا تحقیق کلمات کلیدی را به صورت کامل انجام دهید که اساس بازاریابی محتوایی است. اما چگونه شما میتوانیدمحتوایی ایجاد کنید که رتبه بندی بسیار خوبی را داشته باشد ؟
بسیاری از نویسندگان و متخصصان بازاریابی تحقیق کلمات کلیدی را در مرحله دوم از فرآیند توسعه محتوا قرار میدهند. زمانی که یک پست وبلاگ آماده شد متن خود را ویرایش مکنند. اا باید به شما بگویم که این روش به ندرت جواب میدهد زیرا شما هدف مشخصی برای ارائه یک محتوا دارید و با تغییر کلمه کلیدی نمیتوانید رضایت کاربر را جذب کنید.

2- جدا کردن کلمات کلیدی تجاری و اطلاعاتی از هم

هنگامی که فهرستی را از کلمات کلیدی تهیه کرده اید میتوانید تصمیم بگیرید که کدام کلمات کلیدی ارزش دنبال کردن را دارند.
کلمات کلدی تجاریو اطلاعاتی باید از هم جدا بوده و در پست ها و موقعیت های مرتبط به سوالات کاربارن استفاده شود.
هنگام نوشتن یک پست یک هدف واضح و روشنی را در پشت آن داشته باشید. این هدف میتوانید آموزش ، جذب مشتری ، پاسخ به ی سوال ، تبلیغ و غیره باشد.

3- انتخاب بهترین قالب برای پست وبلاگ

تنظیم هدف درست هنگام نوشتن یک پست بسیار مهم است. اما انتخاب قالب مناسب برای محتوا نیز اهمیت زیادی دارد. یک پست وبلاگ نیز میتوانید شامل بررسی ، راهنمایی ، نظر و مقایسه باشد. پست های شما میتواند یا بسیار طولانی یا مختصر باشد.

4- استفاده از عناوین قدرتمند

اگر از یک نویسنده بپرسید که ساخت عناوین جالب چقدر دشوار است به شما تایید خواهد داد. انتخاب یک محتوا که جالب باشد و مطابق با هدف جستجوی کاربران باشد کمی سخت است. قرار دادن اجباری کلمات کلیدی نرخ کلیک یا CTR را از بین میبرد.
البته به گونه ای نباشید که عنوان پست شما طعمه ای برای کلیک از سوی کرابران باشد د راین صورت یک رای منفی از سوی گوگل خواهید داشت.

5- استفاده از بروزترین نظرسنجی ها ، آمار و تحقیقات

تصور نکنید اگر حال پست وبلاگ شما در راس نتایج است همیشه به این صورت باقی میماند. اگر یک محتوا قدیمی شود یک پست وبلاگ بروز جایگزین آن میشود. بنابراین سعی کنید که همواره مطالب قدیمی خود را مطابق با نیاز ، آمار و تحقیقات جدید بروزرسانی کنید تا همواره خوانندگان خود را داشته باشید.

6- ایجاد محتوای جامع

طبق تحقیقاتی که سایت backlinko بر روی صفحه اول گوگل داشته است میانگین تعداد کلمات کلیدی صفحاتی که در صفحه اول نتایج قرار دارند نزدیک به 1500 کلمه است.
داده های hubspot نیز نشان میدهد که تعداد کلمات ایده آل برای یک پست وبلاگ بین 2200 تا 2500 کلمه است.
البته همواره گفته میشود که هرچه یک پست وبلاگ طولانی تر باشد احتمال بالا بودن رتبه آن نیز افزایش پیدا میکند. به جای اینکه محتوای سطحی را ارائه دهید بهتر است که کاوش کنید و در محتوای خود به سوالات احتمالی کاربران پاسخ مناسبی را دهید.

7- با سایر پست های وبلاگ پیوند داشته باشید.

ایجاد یک استراتژی دقیق وبلاگ سعی کنید که مطالب مرتبط را به هم پیوند دهید. زمانی که پست های وبلاگ به یکدیگر پیوند داده میشوند برای تجربه کاربری و سئو بسیار مهم است. و باعث میشود که ترافیک به صفحات دیگر نیز داشته باشیم.

8- توضیحات متا 

توضیحات متا توصیفی مرتبط با متن باشد. متخصصان علاقه دارند که با قرار دادن کلمات کلیدی رتبه پست را افزایش دهند. اما مخاطبان در این صرت به خواندن محتوای شما تشویق نمیشوند. اگر توضیحات متا صراف همراه با کلمه کلیدی باشد ممکن است که کلیک بر روی آن کم باشد.

9- ایجاد بک لینک با کیفیت بالا

بک لینک ها اهمیت قابل توجهی دارند که به گوگل نشان میدهند که وب سایت شما یک منبع معتبر است. هرچه آرای بیشتری از منابع خارجی به سمت سایت خود داشته باشید باعث میشود که اعتماد گوگل نسبت به شما افزایش پیدا کند.

10- یه حوزه کسب و کار را انتخاب کنید

و برای دریافت ترافیک بیشتر از مباحث اصلی دور نشوید. هنگامی که با محتوای موجود به نتایجی دست پیدا نمیکنید ممکن است به این فکر بیفتید که محتوای خود را متنوع کنید و از جایگاه اصلی خود دور شوید.

سخن آخر

آیا می خواهید در صفحه اول گوگل رتبه بندی کنید؟ آیا آماده اید تا تلاش های بازاریابی محتوای خود را تقویت کنید؟ با بخش وبلاگ خود شروع کنید. هر پست را بهینه کنید عناوین جالب ایجاد کنید، برای توسعه محتوا وقت بگذارید، بک لینک ایجاد کنید، فرصت های محتوا را بیابید، متا را بهینه کنید و محتوای خود را در داده ها مستقر کنید.

آخرین مقالات مرتبط

شرکت آی تی او

تیم طراحی ایران تکنولوژی اوپریشن مفتخر است با تجربه 15 ساله در خدمت شما عزیزان باشد.ما با بهره بری از بهترین و باتجربه ترین تیم طراحی در تمام زمینه های دیجیتال مارکتینگ رزومه موفقی را با وجود مشکلات موجود فراهم سازیم.

تهران - اقدسیه - شمیران سنتر

دیره – نایف – روبه روی مرکز درمانی علی

hi]@ito-webdesign.com]

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

تماس با پشتیبانی

021-28423077

مجله ITO

مقالات

اخبار