بهترین پلاگین بهینه سازی تصاویر وردپرس چیست ؟

اگر سایت شما حاوی تعداد زیادی تصویر با اندازه های بزرگ است نگران نباشید میتوانید با اطلاع از بهترین پلاگین های بهینه سازی تصاویر سایت این مشکل را برای تمامی تصاویر سایت برطرف کنید. نحوه کار این پلاگین ها ، تغییر فرمت ، تغییر اندازه و زمان بارگذاری تصاویر است.

تصاویر یکی از عناصر مهم است که باعث بهبود تجربه کاربری سایت میشود. اما استفاده از تصاویر تیغ دو لبه است. اگر تصویری استفاده میکنید باید مرتبط و بهینه باشد. تصاویر بزرگ سرعت بارگذاری صفحه را افزایش میدهند که باعث سئو منفی سایت میشود.


بهترین پلاگین های بهینه سازی تصاویر

1- Smush

یکی از پلاگین های محبوب برای بهینه سازی تصاویر سایت Smush است. این افزونه فشرده سازی بدون اتلاف یا lossless را اعمال میکند. یعنی هیچ کیفیتی از فایل تصویر حذف نمیشود. که مقداری از سایز تصویر را کم میکند همچنین این افزونه دارای سیستم lazy loading است که برای بارگذاری تنبل کارآمد است. این افزونه البته زیادی معروف شده است چون افزونه های بهتری از این نیز وجود دارد ه در ادامه خدمت شما اعلام میشود.

2-افزونه shortPixel image optimizer

افزونه بهینه سازی تصویر shortpixel دو راه حال مختلف فشرده سازی تصاویر بدون اتلاف و با اتلاف را دارد. یی از بهترین بخش های این افزونه این است که کپی اصلی تصویر را ذخیره میکند و در صورت نیاز میتوانید آن را بازیابی کنید. افزونه shortPixel برای کاربران این امکان را فراهم میکند که تصاویر را به صورت رایگان بهینه سازی کنند. ShortPixel به کاربران این امکان را میدهد که بتوانند 100 تصویر را در ماه به صورت رایگان بهینه سازی کنند.

3-فشرده سازی تصاویر JPEG و PNG

فشرده سازی تصاویر JPEG و PNG به وطر خودکار با سرویس فشرده سازی TINYpng و TINYJPG امکان پذیر است. این ابزارها محتوای تصاویر را تجزیه و تحلیل کرده و بهترین استراتژی فشرده سازی را بدون افت کیفیت تصویر انتخاب میکنند.

4- افزونه فشرده سازی Imsanity

اگر به دنبال یک افزونه بهینه سازی برای تصاویر هستید که اندازه تصاویر را نیز تغییر دهید میتوانید از Imsanity استفاده کنید. این افزونه رایگان است که ابعاد تصاویر را تغییر میدهد. میتوانید حداکثر عرض ، ارتفاع و سطح کیفیت را تعیین کنید. تصاویری که از این پارامترها فراتر میروند تشخیص داده شده و اندازه آن ها نیز تغییر میکند.

5-افزونه Imagify

افزونه Imagify یک افزونه فشرده سازی تصاویر برای وردپرس است که بهترین ماژول را در تنظیمات خود دارد.
ر تست بهینه سازی که داشتیم این افزونه خوب عمل کرد البته حالت های aggressive , normal و Ultra دارد. بنابراین اگر نگران کیفیت هستید میتوانید تصاویر خود را بیشتر یا کمتر فشرده کنید.

آخرین مقالات مرتبط

شرکت آی تی او

تیم طراحی ایران تکنولوژی اوپریشن مفتخر است با تجربه 15 ساله در خدمت شما عزیزان باشد.ما با بهره بری از بهترین و باتجربه ترین تیم طراحی در تمام زمینه های دیجیتال مارکتینگ رزومه موفقی را با وجود مشکلات موجود فراهم سازیم.

تهران - اقدسیه - شمیران سنتر

دیره – نایف – روبه روی مرکز درمانی علی

hi]@ito-webdesign.com]

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

تماس با پشتیبانی

021-28423077

مجله ITO

مقالات

اخبار