ساخت لندینگ پیج یا صفحه فرود

چگونگی ساخت لندینگ پیج یا نحوه طراحی صفحه فرود را در این راهنمای جامع آموزش ساخت لندینگ پیج خواهید یاد گرفت. صفحه فرود میتواند صفحه ای باشد که هنگام کلیک بر روی تبلیغ یا CTA وارد آن شوید. صفحات فرود اجزای منحصر به فرد استراتژی بازاریابی دیجیتال یک کسب و کار است که باید مطابق با اصول طراحی سایت حرفه ای باشد.

صفحه فرود چیست ؟

صفحه فرود یک صفحه ای سایت با هدف اصلی برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری ساخته میشد. صفحات فرود حاوی فرم های مانند فرم تماس است که کاربران بتوانند سفارشی را ثبت نمایند. اگر لندینگ پیج زیبا با تجربه کاربری فوق العاده باشد افراد را وادار به ارسال اطلاعات برای خرید میکند.

ویژگی های ساخت لندینگ پیج

 • ساخت عنوان منفعت محور

به ازای هر 10 نفر که از صفحه فرود شما بازدید میکند حداقل 70 درصد از آن خارج میشوند. عنوان و بخش ابتدای شما اولیه چیزی است که آن را میخوانند. باید همه چیز واضح و مختصر باشد تا کاربران آن را مشاهده کند.

 • تصویر مناسب انتخاب کنید

یک تصویر باید نشان دهنده مخاطبان هدف شما باشد. انتخاب تصویر باید به گونه ای باشد که کاربر احساس خوبی را پس از ورود به سایت شما پیدا کند.

 • استفاده از متون قانع کننده

باید از کلمات و متون واضح و مختصر استفاده کنید تا در بیان کوتاه پیام اصلی را به مخاطب برسانید.

ساخت صفحه فرود یا لندینگ پیج

فرم اصلی را در ابتدای صفحه قرار دهید.

برای اینکه مشتری شما بخواهد فورا تبدیل شود باید بخش های اصلی صفحه در ابتدای آن باشند. فرم را در قسمتی قرار دهید که کاربران به راحتی بدون پیمایش زیاد در صفحه آن را پیدا کنند.

استفاده از دکمه فراخوان یا CTA

دکمه CTA یا فراخوان باید برجسته باشد باید از رنگی متضاد برای آن استفاده کنید. این نوع دکمه ها کاربر را به تعامل بیشتر با سایت تشویق میکند. عناوین این دکمه ها میتواند ارسال ، دانلود ، دریافت ، سفارش و مشاوره و غیر باشد.

ارائه پیشنهاد

پیشنهاد شما ممکن است شبیه این باشد که یک مطلب آموزشی را قرار میدهید و در نهایت از کاربران میخواهید که برای دریافت مشاوره یا سفارش با شما تماس بگیرند.

لینک های داخلی را حذف کنید

اگر صفحه هدف شما برای یک هدف است بهتر است که لینک های دیگری که در صفحه وجود دارد را حذف کنید تا مخاطب بر روی موضوع اصلی متمرکز بماند.

های ساخت لندینگ پیج
 • ریسپانسیو کردن صفحه فرود

از آنجایی که بیشتر کاربران از طریق تلفن های هوشمند خود ممکن است وارد سایت شما شوند باید صفحه لندینگ پیج کاملا واکنشگرا با تمام دستگاه ها باشد.

 • بهینه سازی برای جستجو

از طریق ارسال ایمیل ، پست های اجتماعی و سایر روش های بازاریابی میتوانید بازدیدکنندگان را به صفحه فرود خود هدایت کنید. اما باید برای دریافت ورودی اورگانیک از طریق گوگل ، صفحه موردنظر را بر اساس کلمه کلیدی موردنظر سئو کنید.

 • استفاده از پیام تشکر

بعد از این کاربر فرمی را ارسال کرد باید یک پیام تشکر و مکمل برای آن نمایش داده شود.

نحوه طراحی صفحه فرود

طراحی نیاز به خلاقیت و دانش روانشناسی ترکیب رنگ ها دارد تا یک پیام مناسب در ذهن کاربر نقش ببندد. برای ایجاد یک صفحه فرود باید مغز چپ و راست شما درگیر باشد.

ساختار صفحه فرود

باید به شما بگویم که میتوانید از صفحه فرود خلاقانه ای استفاده کنید که مردم به دیدن آن عادت دارند. اکثر صفحات فرود ساختار مشابهی را دارند. یک صفحه فرود شامل این 5 عنصر مهم است :

 • عنوان صفحه
 • تصویر مرتبط
 • فرم تماس
 • دکمه CTA
 • متن جذاب و مفید

آخرین مقالات مرتبط

شرکت آی تی او

تیم طراحی ایران تکنولوژی اوپریشن مفتخر است با تجربه 15 ساله در خدمت شما عزیزان باشد.ما با بهره بری از بهترین و باتجربه ترین تیم طراحی در تمام زمینه های دیجیتال مارکتینگ رزومه موفقی را با وجود مشکلات موجود فراهم سازیم.

تهران - اقدسیه - شمیران سنتر

دیره – نایف – روبه روی مرکز درمانی علی

hi]@ito-webdesign.com]

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

تماس با پشتیبانی

09127371388

مجله ITO

مقالات

اخبار