Keyword Stuffing چیست؟ چرا تکرار کلمه کلیدی در سئو اشتباه است؟

باید کارهای زیادی را برای قفل کردن سایت خود انجام دهید تا از نفوذ هکرها و مخرب ها به سایت جلوگیری کنید. اساسا امنیت مربوط به این نیست که یک سیستم همیشه ایمن باشد. یافتن یا نگهداری چنین چیزی ممکن است که غیر عملی و غیر ممکن باشد. امنیت باعث کاهش ریسک میشود نه حذف ریسک. یعنی اینکه شما تمامی کنترل های مناسب را در دست خود بگیرید.

Keyword Stuffing چیست؟ چرا تکرار کلمه کلیدی در سئو اشتباه است؟
فهرست موضوعات

انواع روش های تکرار کلمات کلیدی یا keyword stuffing

استفاده بیش از حد کلمات در پاراگراف تنها روش این تکنیک نیست. فهرست کلمات کلیدی مترادف ، پر کردن کلمات کلیدی به صورت نامرئی در صفحه نیز جزو این دسته است که در بخش های زیرا عموما قرار میگیرند :

  • برچسب عنوان
  • توضیحات متا
  • لیست متا کلمات کلیدی
  • متن جایگزین تصویر
  • بدنه اصلی متن

درست است که بازدید کنندگان نمیتوانند هیچ یک از این موارد را بخوانند اما خزنده های جستجو تمامی کدها و متون را خوانده و سایت را ممکن است جریمه کنند.

چرا keyword stuffing بد است ؟

پر کردن کلمات کلیدی یک روش منسوخ شده است که قوانین موتورهای جستجو را نقض میکند. همچنین باعث کاهش تجربه کاربری میشود و رتبه سایت را کاهش میدهد.

گوگل مستقیما صفحاتی که از تکنیک تکرار کلمات کلیدی استفاده کرده اند را جریمه نمیکند. اما اگر با این صفحات مواجه شوند ، ترجیح میدهد که صفحات دیگر را در رتبه های اولیه قار ردهد بنابراین صفحه شما نیز مشاهده نخواهد شد. زمانی که شما بیش از اندازه از کلمات تکراری استفاده میکنید کاربر از ادامه خواندن متن شما خسته میشود و سایت را ترک میکند که برای رتبه سایت شرایط بسیار بدی است.

کلمات کلیدی LSI به جای تکرار کلمه کلیدی

خوب حالا سوالی که مطرح میشود این است که از چه کلماتی به جای کلمات اصلی استفاده کنیم که هم منظور را برسانیم و هم اینکه دچار خطای تکرار کلمات در متن نشویم .
استفاده از کلمات کلیدی که معنای مرتبط با عبارات کلیدی دارد به عنوان LSI keyword شناخته میشود. اما زمانی از این کلمات هم معنا استفاده کنید که مجبور به این کار هستید. زیرا در صورت استفاده بیش از حد باز دچار خطای KS میشوید.

چگونه از keyword stuffing جلوگیری کنیم ؟

1-یک کلمه کلیدی اصلی را انتخاب کنید.

اولین قدم تحقیق صحیح کلمات کلیدی است. هر صفحه از سایت باید یک کلمه کلیدی متمرکز داشته باشد که در صفحات دیگر تکرار نشده است. کلمه کلیدی اصلی خود را در بخش های مهم صفحه شامل موارد زیر اضافه کنید :

  • عنوان اصلی
  • تگ های عنوان
  • توضیحات متا
  • URL صفحه

متن (که توصیه میشود در پاراگراف ابتدایی و انتهایی حتما استفاده شود. )

2- تراکم کلمات کلیدی را فراموش کنید

متاسفانه چگالی کلمات کلیدی یکی از مفاهیم گمراه کننده است . طبق گفته گوگل :

چگالی کلمات کلیدی یک سیگنال رتبه بندی معتبری نیست. بنابراین نباید روی تعداد کلمات کلیدی در متن حساسیت داشته باشید و به تعداد آن ها اضافه کنید.

چگالی کلمات کلیدی در Yoast چیست ؟

یکی از ابزارهای سئو که سئوکاران و تولیدکنندگان محتوا از آن استفاده میکنند مربوط به yoast است. بسیاری از شماها تا چراغ سبز رنگ yoast را نبینید خیالتان راحت نمیشود. اما باید به شما بگویم که نیازی به سبز کردن این صفحه نیست. مهم این است که شما به تامی تکنیک های سئو مسلط باشید و یک محتوای خوب و بهینه شده ای را منتشر کنید.

3- پوشش دادن موضوع به صورت کامل

اگر تمرکز شما به جای تعداد کلمات کلیدی در متن بر روی کیفیت محتوا باشد در این صورت خواهید دید که رتبه بهتری خواهید داشت. اگر موضوعی را به صورت کامل پوشش دهید ، کلمات کلیدی تمرکز خود را به صورت طبیعی درج میکنید. و آنقوت متن شما متناسب با هدف جستجو کاربران میشود.

4- متن را به صورت روان بنویسید

برای مثال اگر موضوع اصلی مقاله در مورد تکنیک های سئو چیست باشد شما چندبار از این کلمه استفاده میکنید ؟ به صورت طبیعی شاید نهایت 3 بار استفاده کنید. اما ممکن است که yoast برای مثال به شما ایراد بگیرد که اشکالی نخواهد داشت.

ادامه دارد …..

منبع

تیم تولید محتوا ITO
تیم تولید محتوا ITO

تیم تولید محتوای ITO متشکل از متخصصان طراحی سایت ، سئو سایت و دیجیتال مارکتینگ است که همواره در تلاش هستند که مقالات مفیدی را برای بالا بردن اطلاعات شما عزیزان منتشر کنند.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *