آموزش gtmetrix - ابزار تست سرعت سایت

باید کارهای زیادی را برای قفل کردن سایت خود انجام دهید تا از نفوذ هکرها و مخرب ها به سایت جلوگیری کنید. اساسا امنیت مربوط به این نیست که یک سیستم همیشه ایمن باشد. یافتن یا نگهداری چنین چیزی ممکن است که غیر عملی و غیر ممکن باشد. امنیت باعث کاهش ریسک میشود نه حذف ریسک. یعنی اینکه شما تمامی کنترل های مناسب را در دست خود بگیرید.

فهرست موضوعات

قبل از اجرای تست عملکرد سرعت در gtmetrix چند فاکتور را درنظر بگیرید. بنابراین بیایید که نگاهی عمیق به این موضوع بیندازیم :

هنگام انجام تست Gtmetrix باید به چه نکاتی توجه کرد ؟

اطمینان از دقیق و مرتبط بودن نتایج آزمایش بسیار ضروری است. یک نتیجه دقیق میتواند به شما کمک کند که تصمیمی آگاهانه تر بتوانید بگیرید.

تعداد تست ها :توجه کنید که یک بار تست را انجام ندهید زیرا میزان بار ترافیک ممکن است که بعضی از زمان ها زیاد باشد بنابراین سعی کنید که تست را در زمان های مختلف و چندبار تکرار کنید.

مکان تست :شما میتوانید تست را در مکان های جغرافیایی متفاوت انجام دهید.

موضوعات آزمون : چندین پست و صفحه را برای تجزیه و تحلیل بهتر تست کنید.

همچنین توجه کنید که تمامی پیشنهادات در گزارش را باید تجزیه و تحلیل کنید و بر اساس اولویت آن را درست کنید.

نحوه اجرای تست سرعت با GTmetrix

استفاده از GTmetrix آسان است. کافی است که URL مردنظر خود را برای آزمایش تایپ کنید.

نحوه اجرای تست سرعت با GTmetrix

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید در پایین دکمه Analuze یک دکمه Analysis options است که شما باید در ابتدا وارد اکانت خود شویدد وسپس میتوانید 6 مکان جغرافیایی سرور تست را انتخاب کنید. همچنین میتوانید با مرورگرهای chrome و firefox و mobile تست های مختلفی را بگیرید.

  • Vancouver, Canada
  • Dallas, USA
  • São Paulo, Brazil
  • London, UK
  • Mumbai, India
  • Hong Kong, China
  • Sydney, Australia

هنگامی که برای آزمایش آماده شدید دکمه analyze را بزنید و سپس نمرات عملکرد و کل زمان بارگذاری را مشاهده کنید. در زیر نمرات عملکرد 6 برگه به صرت تب هستند که بخش های مختلف از گزارش تجزیه و تحلیل وب سایت شما را نشان میدهند :

بخش های GTmetrix

تب pageSpeed
این برگه توصیه هایی را بر اساس google pageSpeed Insights ارائه میدهد. مانند حافظه پنهان مرورگر ، ابعاد تصویر ، فعال کردن keep-Alive و کوچک کردن HTML . میتوانید امتیاز کلی Pagespeed را در کادر Performance Scores مشاهده کنید.
تب YSlow
مشابه با PageSpeed پیشنهاداتی را برای بهبود سرعت نشان میدهد. اما راه حل های مختلفی مانند درخواست های HTTP کمتر ، کاهش جستجوهای DNS و استفاده از شبکه CDN را ارائه میدهد.
تب Waterfall
این بخش به شما میگوید که هر منبع چه مقدار نیاز دارد تا بارگذاری شود. اگر بارگذاری یک فایل تصویری طول میکشد میتواند از کم حجم کننده های تصاویر استفاده کنید. یا همچنین بارهای اضافی مربوط به فونت ها ، فایل های Js و css و بقیه موارد را گزارش میدهد.
تب Timing
برخی از داده های مربوط به فرآیند بارگذاری را به شما نشان میدهد.
تب Video
این بخش به شما یک ویدو از فرآیند بارگیری را نشان میدهد. بنابراین میتوانید ببینید که کدام عناصر صفحه زمان بیشتری برای بارگذاری بصری نیاز دارند.
تب history
این بخش تاریخچه نتایج تحلیل ها را نشان میدهد.

راه حل هایی برای افزایش سرعت وب سایت

فعال کردن Gzip

انواع و نوع و حجم فایل میتواند بر زمان بارگذاری سایت تاثیر اشته باشد. شما برای این منظور بهتر است که از فشرده سازی Gzip استفاده کنید. برای این منظور میتوانید از ابزار Small SEO’s Check Gzip Compression tool. استفاده کنید که Gzip استفاده کنید.
برای این منظور شما میتوانید به .htaccess رفته و تغییرات زیر را اعمال کنید.

				
					<IfModule mod_deflate.c>
AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript
</IfModule>

				
			

بعد از اینکه فایل مورنظر خود را ذخیره کردید وباره تست بگرید و نتیجه را مشاهه کنید. البته پلاگین هایی مانند WP fastest cache نی زفشرده سازی GZIP را برای شما انجام میدهند.

مینیفای کردن فایل های جاوا اسکریپت ، css و HTML

کوچک کردن CSS و js و HTML راه دیگری برای بهبود زمان بارگذاری است. که کاراکترهای غیر ضروری مانند space و خط را حذف میکند.

ادامه دارد …..

منبع1 , منبع2

تیم تولید محتوا ITO
تیم تولید محتوا ITO

تیم تولید محتوای ITO متشکل از متخصصان طراحی سایت ، سئو سایت و دیجیتال مارکتینگ است که همواره در تلاش هستند که مقالات مفیدی را برای بالا بردن اطلاعات شما عزیزان منتشر کنند.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *