تگ وردپرس چیست ؟

باید کارهای زیادی را برای قفل کردن سایت خود انجام دهید تا از نفوذ هکرها و مخرب ها به سایت جلوگیری کنید. اساسا امنیت مربوط به این نیست که یک سیستم همیشه ایمن باشد. یافتن یا نگهداری چنین چیزی ممکن است که غیر عملی و غیر ممکن باشد. امنیت باعث کاهش ریسک میشود نه حذف ریسک. یعنی اینکه شما تمامی کنترل های مناسب را در دست خود بگیرید.

تگ وردپرس چیست ؟
فهرست موضوعات

تفاوت برچسب و دسته در وردپرس ؟

برچسب ها و دسته ها انواع طبقه بندی در وردپرس هستن. طبقه بندی یک کلمه شیک برای روشی برای گروه بندی محتواها و صفحات است.

هر پست وردپرس به یک دسته نیاز دارد در حالی که برچسب ها اختیاری هستند.

دسته ها سلسله مراتبی هستند در حالی که برچسب ها سلسله مراتبی نیستند این بدان معنی است که شما میتوانید یک دسته والد با زیر مجموعه های فرزند داشته باشید. اما در برچسب ها همچنین روابط والد و فرزندی وجود ندارد.

دسته ها باید موضوعات گسترده ای باشند که برای بسیاری از پست های مختلف اعمال میشود ، برچسب ها معمولا مختص محتوای واقعی آن پست هستند.

برای مثال اگر یک پست در مورد لینک سازی داخلی نوشته اید دسته ها میشود سئو داخلی و تگ ها میشود لینک سازی

چگونه باید تگ را به وردپرس اضافه کنید ؟

وردپرس راه آسان برای افزودن برچسب به سایت خود در اختیار شما قرار میدهد. هنگامی که در حال نوشتن یک پست وبلاگ جدید یا ویرایش یک پست وبلاگ هستید میتوانید به سرعت تگ های جدید را با استفاده از کادر برچسب ها در سمت راست به صفحه خود اضافه کنید :

چگونه باید تگ را به وردپرس اضافه کنید ؟

دوم ، شما همچنین میتوانید مستقیما برچسب ها را با رفتن به پست مورنظر نیز اضافه کنید.

تفاوت برچسب و دسته در وردپرس ؟

نحوه نمایش برچسب ها در سایت وردپرسی

اکثر تم های وردپرس به طور خودکار تگ های اختصاص شده به یک پست را نشان میدهند که در ابتدا یا انتهای پست نشان میدهد. البته شما میتوانید از ویجت وردپرس برای تمایش تمام برچسب ها استفاده کنید.

نمایش برچسب در وردپرس در صفحه

از برچسب هایی که بیشتر استفاده کنید ابر برچسب شده به این معنی که بیشتر استفاده کرده اید.

برچسب های وردپرس بهترین روش های سئو است :

باید دقت کنید که استفاه از برجسب ها تاثیر منفی بر بهینه سازی موتور جستجو سایت نداشته باشد. به طور پیش فرض هر برچسبی که استفاده میکنید یک صفحه آرشیو جداگانه درست میکند که تمامی پست هایی که از آن برچسب استفاده میکند را فهرست میکند. این برای ربات های جستجو باعث ایجاد صفحات با محتواهای تکراری میشود. بنابراین باید تگ ها و دسته بندی ها را noindex قرار دهید.

طریقه نوایندکس کردن آرشیو تگ ها در yoast

طبق تصویر پیش بروید بر روی yoast کلیک کنید بعد بر روی تب features کلیک کنید و در بخش انتهایی گزینه advance را فعال کنید.

طریقه نوایندکس کردن آرشیو تگ ها در yoast

و سپس بر روی گزینه taxonomies کلیک کنید

تاکسونامی یا برچسب در وردپرس

اکنون صفحات آرشیو تگ شما به صورت منظم برای انسان ها کار میکنند. اما گوگل وسایر موتورهای جستجو آن را ایندکس نمیکنند و  در این صورت محتوای تکراری برای شما ایجاد نمیشود.

ادامه دارد …..

منبع1 , منبع2

تیم تولید محتوا ITO
تیم تولید محتوا ITO

تیم تولید محتوای ITO متشکل از متخصصان طراحی سایت ، سئو سایت و دیجیتال مارکتینگ است که همواره در تلاش هستند که مقالات مفیدی را برای بالا بردن اطلاعات شما عزیزان منتشر کنند.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *