تگ وردپرس چیست ؟

تگ وردپرس یکی از ابزارهای پیش فرض است که میتوانید برای دسته بندی پست های وردپرس خود استفاده کنید. هر پست میتواند حاوی چندین برچسب باشد و بازدیدکنندگان میتوانند روی یک برچسب در وردپرس کلیک کنند تا پست های مشابهی را پیداکنند که همان برچسب را دارند. بر خلاف دسته بندی های وردپرس ، برچسب ها کاملا اختیاری هستند. اما سعی کنید که در صورت نیاز از برچسب استفاده کنید و تا حد امکان از 10 عدد بیشتر نشوند.

تفاوت برچسب و دسته در وردپرس ؟

برچسب ها و دسته ها انواع طبقه بندی در وردپرس هستن. طبقه بندی یک کلمه شیک برای روشی برای گروه بندی محتواها و صفحات است.

هر پست وردپرس به یک دسته نیاز دارد در حالی که برچسب ها اختیاری هستند.

دسته ها سلسله مراتبی هستند در حالی که برچسب ها سلسله مراتبی نیستند این بدان معنی است که شما میتوانید یک دسته والد با زیر مجموعه های فرزند داشته باشید. اما در برچسب ها همچنین روابط والد و فرزندی وجود ندارد.

دسته ها باید موضوعات گسترده ای باشند که برای بسیاری از پست های مختلف اعمال میشود ، برچسب ها معمولا مختص محتوای واقعی آن پست هستند.

برای مثال اگر یک پست در مورد لینک سازی داخلی نوشته اید دسته ها میشود سئو داخلی و تگ ها میشود لینک سازی

چگونه باید تگ را به وردپرس اضافه کنید ؟

وردپرس راه آسان برای افزودن برچسب به سایت خود در اختیار شما قرار میدهد. هنگامی که در حال نوشتن یک پست وبلاگ جدید یا ویرایش یک پست وبلاگ هستید میتوانید به سرعت تگ های جدید را با استفاده از کادر برچسب ها در سمت راست به صفحه خود اضافه کنید :

چگونه باید تگ را به وردپرس اضافه کنید ؟
چگونه باید تگ را به وردپرس اضافه کنید ؟

دوم ، شما همچنین میتوانید مستقیما برچسب ها را با رفتن به پست مورنظر نیز اضافه کنید.

تفاوت برچسب و دسته در وردپرس
تفاوت برچسب و دسته در وردپرس

نحوه نمایش برچسب ها در سایت وردپرسی

اکثر تم های وردپرس به طور خودکار تگ های اختصاص شده به یک پست را نشان میدهند که در ابتدا یا انتهای پست نشان میدهد. البته شما میتوانید از ویجت وردپرس برای تمایش تمام برچسب ها استفاده کنید.

نمایش برچسب در وردپرس در صفحه
نمایش برچسب در وردپرس در صفحه

از برچسب هایی که بیشتر استفاده کنید ابر برچسب شده به این معنی که بیشتر استفاده کرده اید.

برچسب های وردپرس بهترین روش های سئو است :

باید دقت کنید که استفاه از برجسب ها تاثیر منفی بر بهینه سازی موتور جستجو سایت نداشته باشد. به طور پیش فرض هر برچسبی که استفاده میکنید یک صفحه آرشیو جداگانه درست میکند که تمامی پست هایی که از آن برچسب استفاده میکند را فهرست میکند. این برای ربات های جستجو باعث ایجاد صفحات با محتواهای تکراری میشود. بنابراین باید تگ ها و دسته بندی ها را noindex قرار دهید.

طریقه نوایندکس کردن آرشیو تگ ها در yoast

طبق تصویر پیش بروید بر روی yoast کلیک کنید بعد بر روی تب features کلیک کنید و در بخش انتهایی گزینه advance را فعال کنید.

طریقه نوایندکس کردن آرشیو تگ ها در yoast
طریقه نوایندکس کردن آرشیو تگ ها در yoast

و سپس بر روی گزینه taxonomies کلیک کنید

تاکسونامی یا برچسب در وردپرس
تاکسونامی یا برچسب در وردپرس

اکنون صفحات آرشیو تگ شما به صورت منظم برای انسان ها کار میکنند. اما گوگل وسایر موتورهای جستجو آن را ایندکس نمیکنند و  در این صورت محتوای تکراری برای شما ایجاد نمیشود.

آخرین مقالات مرتبط

شرکت آی تی او

تیم طراحی ایران تکنولوژی اوپریشن مفتخر است با تجربه 15 ساله در خدمت شما عزیزان باشد.ما با بهره بری از بهترین و باتجربه ترین تیم طراحی در تمام زمینه های دیجیتال مارکتینگ رزومه موفقی را با وجود مشکلات موجود فراهم سازیم.

تهران - اقدسیه - شمیران سنتر

دیره – نایف – روبه روی مرکز درمانی علی

hi]@ito-webdesign.com]

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

تماس با پشتیبانی

09127371388

مجله ITO

مقالات

اخبار