کلمات کلیدی طولانی یا long tail چه هستند ؟

کلمات کلیدی دم بلند یا long tail keywords عبارات جستجوی بسیار هدفمندی هستند که به طور خاص هدف جستجوگر را درنظر میگیرد. درست است که این عبارات کلیدی طولانی بوده و جستجوی کمتر و همچنین رقابت کمتری دارند اما نرخ تبدیل بسیار بالایی دارند.

این کلمات دم بلند هستند که علی رغم کمبود حجم جستجو ، رتبه بندی کلمات کلیدی طولانی اغلب آسان تر است و منجر به تبدیل بالاتری نسب به کلمات کلیدی پایه و اصلی میشود.

کلمات کلیدی long tail چه هستند ؟

برای پیدا کردن این کلمات کلیدی مهم این است که هدف جستجو کاربران خود را درک کنید و بر اساس آن ها محتوا تولید کنید تا به درخواست ها پرداخته شود. برای مثال اگر کاربری که واژه طلا را جستجو میکند درخوسات نامشخصی دارد تا کسی که دستبند طلا دخترانه را جستجو میکند. شخصی که این عبارت دومی را جستجو میکند قصد واضحی برای خرید دارد ، بنابراین نرخ تبدیل بالایی نیز دارد.

طول کلمات long tail keyword ها بیشتر از 3 است و بستگی به میزان سرچ کاربران دارد. جستجوهای مانند نام برند که میتواند یک کلمه یا دو کلمه باشد نیز جزو کلمات دم بلند نیز محسوب میشوند.

چرا کلمات کلیدی دم بلند در سئو مهم هستند ؟

  • رقابت کمتر

کلمات کلیدی دم بلند مختص کسب و کار و جایگاه شما هستند و در نتیجه حجم جستجو نیز محدو میشود. این کلمات حجم جستجوی کمتری دارند و به راحتی میتوانید در رتبه های اولیه گوگل قرار بگیرید.

  • تبدیل بالا

با شناخت هدف جستجو میتوانید قصد کاربرا نرا بدانید. حجم این جستجو ها کم است اما کاربران هدف مشخص دارند که بهتر است آن را در مقاله یا صفحه سایت خود به درستی پاسخ دهید. اگر خرید محصول است میتوانید با روش های بازاریابی محتوا کاربر را به سمت قیف فروش سوق دهید.

  • جستجوی معنایی

کلمات کلیدی دم بلند بخش مهمی از بهینه سازی جستجوی معنایی یا semantic search هستند که برای جستجوی صوتی استفاده میشود. یکی از این سوال ها میتواند در مورد بهترین رستوران سوشی در نزدیکی محل من باشد.

طریقه پیدا کردن کلمات کلیدی طولانی یا دم بلند در سئو
کلمات کلیدی طولانی یا long tail چه هستند ؟ 2

طریقه پیدا کردن کلمات کلیدی طولانی یا دم بلند در سئو

رتبه بندی برای کلمات کلیی دم بلند مناسب بسیار مهم است و شما باید یه لیستی از این کلمات را داشته باشید.

البته قبل از آن باید لیستی از کلمات کلیدی پایه ای را داشته باشید. که بتوانید کلمات بلندتر را از این کلمات اصلی بسازید.

  • استفاه از خود جستجوگر گوگل

نوار جستجوی گوگل به صورت اتوماتیک به شما کلمات کلیدی که بیشتر جستجو شده را پیشنهاد میدهد که به آن google autosuggest میگویند که بسیاری از متخصصان سئو از آن استفاده میکنند. در واقع برای دسترسی سریع به درخواست های جستجوی محبوب طراحی شده است. د رواقع گوگل بهترین ابزار است که میتواند به شما عبارت کلیدی که بیشترین میزان محبوبیت را دارند نشان بدهد.

همچنین بهش related searches در بخش انتهایی صفحه جستجوی گوگل نیز میتواند کمک زیادی به شما کند. برای مثال واژه طراحی سایت را جستجو کنید  و در بخش پایین صفحه مشاهده کنید که چه عبارات مرتبط با جستجوی شما است.

  • سایر ابزارها

 البته شما میتوانید از ابزارهای دیگری مانند

  1. Anwer the public
  2. Sloove

استفاده کنید. البته این ابزارها چندان کمکی به زبان فارسی نمیکنند.

ابزار ahref و semrush نیز در پیدا کردن کلمات بلند و محبوب مناسب هستند. برای این منظور شما باید از دامنه رقیبان خود استفاده کنید و ببینید که با چه عبارات کلیدی در رتبه های برتر هستند.

  • استفاده از شبکه های اجتماعی و فرم ها

فرم هایی مانند quera و reddit و شبکه های اجماعی نیز توصیه میشود. شما میتوانید به بخش جستجو رفته و کلمه موردنظر خود را جستجو کنید تا کلمات مرتبط با آن را بیابید.

  • استفاده از ابزار google Ads keyword planner

این ابزار گوگل برای ساخت کمپین های ppc راه اندازی شده است. که برای گرفتن ایده در عبارات کلیدی نیز مناسب است.

  • استفاده از ابزار keywordtool.io

آخرین مقالات مرتبط

شرکت آی تی او

تیم طراحی ایران تکنولوژی اوپریشن مفتخر است با تجربه 15 ساله در خدمت شما عزیزان باشد.ما با بهره بری از بهترین و باتجربه ترین تیم طراحی در تمام زمینه های دیجیتال مارکتینگ رزومه موفقی را با وجود مشکلات موجود فراهم سازیم.

تهران - اقدسیه - شمیران سنتر

دیره – نایف – روبه روی مرکز درمانی علی

hi]@ito-webdesign.com]

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

تماس با پشتیبانی

09127371388

مجله ITO

مقالات

اخبار