SEM یا بازاریابی موتورهای جستجو چیست؟

بازاریابی موتورهای جستجو یا SEM یکی از راه های موثر در رشد کسب و کار شما است که میتوانید مشتریان جدید پیدا کنید.

استراتژی سئو یا همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو برای جذب ترافیک زمان زیادی نیاز دارد. و گاهی اوقات شاید زمان زیادی را نداشته باشید. یا اینکه موقعیت سایت شما به گونه ای است که بدون صرف هزینه نمیتوانید به هدفی که میخواهید برسید در اینجاست که SEM معنا پیدا میکند.

نحوه استفاده از google Ads برای تجارت

زمانی که شما محتوایی را در گوگل جستجو میکنید خواهید دید که در قسمت بالایی یا پایینی SERP لینک هایی را مشاهده میکنید که در کنار آن AD نوشته شده است.

با توجه به آنکه بیشتر جستجوها در موتور سرچ گوگل انجام میشوند بسیار مهم است که لینک سایت شما در بخش بالایی نتایج ظاهر شود. زیرا اصولا کاربران بر روی لینک های اولیه کلیک میکنند. همانطور که میدانید قرار گرفتن در این قسمت به صورت اورگانیک سخت است. کسب و کارها برای اطمینان از اینکه در نتایج ظاهر اولیه ظاهر شوند هزینه پرداخت میکنند که به آن SEM گفته میشود.

به تبلیغات کلیکی گوگل در نتایج جستجو google ads گفته میشود که در دسته SEM قرار میگیرد. با استفاده از این محصولات یا خدمات کسب و کار شما در SERP مطابق با کلمات کلیدی که میخواهید قطعا ظاهر خواهد شد.

هنگامی که تصمیم بر SEM گرفته اید باید وارد یک مزایده تبلیغاتی شوید. ما بر حراج تبلیغات در Google Ads تمرکز خواهیم کرد. هر تبلیغ قبل از نمایش در SERP در حراج تبلیغاتی قرار میگیرد. برای ورود به مزایده تبلیغاتی باید کلماتی که میخواهید را پیشنهاد دهید و همچنین مشخص کنید که به ازای هر کلیک چه مقدار میخواهید پرداخت کنید.

هر تبلیغی در SERP ظاهر نمیشود. بعد از اینکه در مناقصه برنده شدید در SERP قرار میگیرد. امتیاز کیفیت در مقیاس 1 الی 10 گزارش میشود. هرچه تبلیغ مرتبط تر باشد و مرتبط با نیاز کاربر باشد امتیاز کیفیت کلی بالا میرود.

استراتژی SEM به بهینه سازی تبلیغات پولی با هدف مشخصی گفته میشود. باید برای این کار همواره بودجه ، کلمات کلیدی و غیره را مدیریت کنید.

هدف کلمه کلیدی

استراتژی پرداخت به ازاری کلیک یا PPC با انتخاب کلمات کلیدی مناسب شروع میشود که بسیار مهم است. اگر بودجه شما کم است کلمات کلیدی مهم را انتخاب کرده و پیشنهاد بدهید.

حجم و رقابت کلمه کلیدی

کلمات کلیدی که رقابتی هستند افراد زیادی درخواست میدهند مانند طراحی سایت. سعی کنید که کلمات کلیدی با حجم بالا و کم رقابت را انتخاب کنید که شانس برنده شدن شما نیز بیشتر باشد.

هزینه کلمه کلیدی

قرار دادن آگهی با پیشنهادی که شما برای کلمه کلیدی مشخص میکنید تعیین میشود. پیشنهاد های بالاتر با کیفیت بالا بهترین مکان را برنده میشوند که در ابتدای صفحه است. اگر پیشنهاد کم درنظر بگیرید تبلیغ شما نمایش داده نمیشود بنابراین اطمینان حاصل کنید که بر اساس میزان رقابتی که وجود دارد تصمیم گیری میکنید.

آخرین مقالات مرتبط

شرکت آی تی او

تیم طراحی ایران تکنولوژی اوپریشن مفتخر است با تجربه 15 ساله در خدمت شما عزیزان باشد.ما با بهره بری از بهترین و باتجربه ترین تیم طراحی در تمام زمینه های دیجیتال مارکتینگ رزومه موفقی را با وجود مشکلات موجود فراهم سازیم.

تهران - اقدسیه - شمیران سنتر

دیره – نایف – روبه روی مرکز درمانی علی

hi]@ito-webdesign.com]

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

تماس با پشتیبانی

021-28423077

مجله ITO

مقالات

اخبار