محتوای با کیفیت از نظر گوگل چیست ؟

تولید محتوای با کیفیت از نظر گوگل این روزها به یکی از فاکتورهای مهم برای سئو سایت تبدیل شده است. زیرا هرچه کیفیت یک محتوا وب سایت بیشتر باشد باعث میشود که رتبه بالاتری را نیز در رتبه بندی موتورهای جستجو داشته باشد. زمانی که محتوای باکیفیت را برای کاربران خود ارائه میدهید بر اساس علاقه مندی مخاطبان ، گوگل نیز آن محتوا را خوب توصیف میکند و در مقایسه با سایر محتواهای سطح وب جایگاه خوبی را برای صفحه وب شما درنظر خواهد گرفت.

محتوا با کیفیت از نظر گوگل

همه ما میدانیم که محتوا بسیار مهم است اما این محتوا دقیقا به چه معنا است ؟

در واقع گوگل چه چیزی را میخواهد ببیند ؟

وقتی مردم به محتوا فکر میکنند معمولا پست های وبلاگ یا صفحات فروش به ذهنشان می آید. محتوا هر چیزی که در یک وب سایت باشد گفته میشود. کیفیت محتوا از روی تجربه کلی بازدیدکنندگان سایت شما نیز مشخص میشود.

جان مولر:

وقتی صحبت از کیفیت محتوا میشود منظور متن مقالات نیست. در واقع کیفیت کلی وب سایت شما است. که شامل چیدمان سایت تا طراحی آن است.

مانند اینکه چگونه چیزهایی را در صفحات خود ارائه میدهی. چگونه تصاویر را یکپارچه میکنید. و غیره …

باید مطمئن شوید که ب سایت شما آنچه را که گوگل میخواهد ببیند را به آن نشان هد. باید خود را به شدت تبلیغ کنید تا گوگل احساس کند که برای رتبه بندی آماده هسنید. در این صورت شما رتبه بهتری دریافت کرده و ترافیک بیشتری را میگیرد و رتبه شما بالاتر میرود.

چک لیست اصول نوشتن محتوای با کیفیت
چک لیست اصول نوشتن محتوای با کیفیت

موارد اصلی وپایه ای

آیا کسب و کار شما یک صفحه درباره ما دارد ؟ آیا سیاست حفظ حریم خصوصی نیاز دارد ؟باید صفحات معرفی قوانین سایت داشته باشید که اغلب در پاورقی سایت وجود دارد.

این اطلاعات بسته به محصولات یا خدمات ارائه شده از سایت به سایت متفاوت است. برای مثال در سایت های شرکتی میتوانید عکس مدیران را به همراه بیوگرافی آن ها قرار دهید.

یک وب سایت برای یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر دارای صفحات وب مختلفی است که همه این اطلاعات مربوط به کارهایی است که شرکت انجام میدهد و این که چرا و چگونه انجام میدهد.

مدل AIDA

وبلاگ نویسی بهترین راه برای حفظ محتوای جدید به طور منظم است. تلاش وبلاگ نویسی باید دارای یک استراتژی سئو واضح دارای یک هدف دست یافتنی باشد.

بیایید به مدل تونل فروش و بازاریابی اشاره کنیم که دارای چهار رکن آگاهی ، علاقه مندی ، تصمیم گیری و عمل است.

مدل AIDA برای محتوای با کیفیت از نظر گوگل
مدل AIDA برای محتوای با کیفیت از نظر گوگل

اکثر افرادی که از وب سایت شما بازدید میکنند در مرحله آگاهی هستند و هرچه در لیست پایین تر بروید افراد کمتری در آن جا قرار دارند. بنباراین شما با وبلاگ نویس یمنظم در تلاش هستید افراد را در مرحله آگاهی از برند خود قرار دهید. هر پست وبلاگ شما باید دارای هف مشخصی باشد. بنابراین باید یک برنامه محتوایی بر اساس هدف مشخصی داشته باشید.

هر محتوا به چه چیزی نیاز دارد ؟

هر پست وبلاگ صرف نظر از موضوع یا هدفی که دارد دارای یک سری معیارهای مشابه است.

یک کلمه کلیدی کانونی داشته باشید

کلمه کلیدی کانونی موضوع اصلی مقاله شما را بیان میکند که یکی از راه های اصلی گوگل برای شناسایی موضوعات محتوای شما است. که باید نقطه شروعی برای ایجاد معماری سایت شما باشد.

نکته : کلمه کلیدی کانونی باید  در عنوان ، تگ ها ، متن های انکرداخلی استفاده شوند و سپس در سراسر محتوا پاشیده شوند.

تبدیل مقدمه به رکن اصلی جذب مشتری

نیازی نیست که همه چیز را در مقدمه فاش کنید اما مانند تیزهای فیلم که بخش های مهم و جذاب را نشان میدهن شما نیز میتوان موارد اصلی و جذاب را بیان کنید. قلابی ایجاد کنید که بتوانید توجه خوانندگان را به خود جذب کنید.

برای مثال شما میتوانید از عناوین سوال برانگیز استفاده کنید. اگر خواننده بر روی پیوند به وب سایت شما کلیک کرد در این صورت بتوانید نظر او را جلب کنید.

ایجاد محتوای قابل خواندن

باید متن شما قابل خواندن باشد و همچنین مفهوم کلی را به راحتی برساند. این میتواند شامل تصاویر ، فیلم ها ، گیف ها و تبلیغات باشد. البته استفاده بیش از حد از رسانه ها نیز مناسب نیست زیرا میتواند به رتبه بندی شما آسیب برساند.

کلمات کلیدی مفید ثانویه را پیدا کنید

اکثر خوانندگان مایل هستند که پاراگراف هایی ر بخوانند که بهترین پاسخ به سوال آن ها را داشته باشد. بنابراین بهترین راه عالی برای اینکه بفمید چه سوالاتی دارند این است که کلمه کلیدی خود را در گوگل جستجو کنید.

یک کادر پشت پیشنهادی در انتهای نتایج جستجو وجود دارد که شما میتوانید سایر کلمات کلیدی را در آن ببینید. که عنوان آن کادر people also ask است.

میتوانید از این کلمات کلیدی به عنوان زیر تیتر استفاده کنید.

البته میتوانید به سایر مقالات با موضوع یکسان با خود نگاهی بیندازید و ببینید که از چه عناوینی استفاده کرده اند.

تعادل را حفظ کنید

باید سعی کنید که خواننده را درگیر متن کنید. بنابراین سعی کنید که محتوای جذاب و مناسب را بنویسید. اسم این استراتژی 10محتوا است. محتوایی که 10 برابر بهتر از رتبه بندی بهترین محتوای بعدی برای همان موضوع است.

داشتن چند لینک خارجی

فراموش نکنید که پیوندهای خارجی را بگنجانید به خصوص در مورد آمار و حقایقی که صحبت میکنید. خوانندگان برای هرکسی که مایل به استناد به منابع خود هستند احترام بیشتری قائل است و گوگل نیز همین احساس را دارد :

پیوند دادن به وب سایت های دیگر یک راه عالی برای ارائه ارزش به کاربران است. اغلب پیوند ها به کاربران کمک میکند که اطلاعات بیشتری کسب کنند. منابع شما را بررسی کنند و درک بهتری از ارتباط محتوا با سوالات شما داشته باشند.

هرچه سایتی که به آن لینک میدهید معتبرتر و قابل اعتمادتر باشد موتورهای جستجو نیز آن را انتخاب میکنند.

آخرین مقالات مرتبط

شرکت آی تی او

تیم طراحی ایران تکنولوژی اوپریشن مفتخر است با تجربه 15 ساله در خدمت شما عزیزان باشد.ما با بهره بری از بهترین و باتجربه ترین تیم طراحی در تمام زمینه های دیجیتال مارکتینگ رزومه موفقی را با وجود مشکلات موجود فراهم سازیم.

تهران - اقدسیه - شمیران سنتر

دیره – نایف – روبه روی مرکز درمانی علی

hi]@ito-webdesign.com]

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

تماس با پشتیبانی

09127371388

مجله ITO

مقالات

اخبار