خطای Crawled – currently not indexed در سرچ کنسول

این خطای نشان دهنده این است که ربات های گوگل یک صفحه وب سایت را مشاهده کرده اند اما آن را ایندکس نکره اند. به همین دلیل نیز این صفحه در نتایج گوگل ظاهر نخواهد شد. این خطا میتواند مربوط به کیفیت پایین ، محتوای کپی شده و ساختار ضعیف معماری سایت باشد. خوب حال میخواهیم در این مقاله راهنمای رفع خطای Crawled – currently not indexed در سرچ کنسول را آموزش بدهیم . بنابراین تا انتها همراه ما باشید.

راهنمای رفع خطای Crawled – currently not indexed
در واقع گوگل پاسخ روشنی به این که چرا بعضی از صفحات کرول میشوند ایندکس نمیشوند نداده است. اما دلایلی وجود دارد که میتواند منجر به بروز این خطا در سرچ کنسول شود.

تولید محتوای با کیفیت
به عنوان یک صاحب سایت باید همواره این اطمینان را داشته باشید که محتواهای وب سایت شما باکیفیت و مناسب است. سوالات زیر مواردی است که گوگل مطرح کرده است تا شما از خود در مورد مشخص کردن ارزش محتوایی خود بپرسید :

آیا این محتوا حاوی اطلاعات مهم است ؟
آیا به طور کامل توضیحات مناسبی را در مورد موضوع خود داده اید ؟
اگر برای نوشتن محتوای خود از منابع دیگری استفاده کرده اید اصل کپی رایت را رعایت کرده اید ؟
آیا عناوین شما متناسب با محتوای شما است ؟
و غیره
البته شما میتوانید سوالات جامع در مورد کیفیت محتوا را در راهنمای quality raters بیشتر مطالعه کنید. همانطور که میدانید گوگل این راهنما را ارائه کرده است که تا نیروهای انسانی بهتر بتوانند کیفیت وب سایت را تحلیل کنند و ربات های گوگل از این داده ها استفاده زیادی میکنند تا کیفیت هر صفحه وب را از هر نظر تشخیص دهند.

اگر وب سایت شما حاوی مطالبی است که توسط کاربران خارجی نوشته میشود باید این محتواها بهینه شوند. سایت هایی که حاوی فروم یا بخش پرسش و پاسخ هستند شامل این موارد هستند.

باید همیشه درنظر داشته باشید که گوگل نمیتواند تمامی صفحات موجود در اینترنت را ایندکس کنند زیرا فضای آن محدود است بنباراین اصل را بر این درنظر میگیرد که محتواهای باکفیت را در اولویت خود قرار دهید. در واقع هدف گوگل این است که بهترین محتواهای باکفیت را در اینترنت ثرار دهد که پاسخگوی نیاز کاربران باشد.

خطای Crawled-currently not indexed در سرچ کنسول
خطای Crawled-currently not indexed در سرچ کنسول

بخش performance در سرچ کنسول را مشاهده کنید

یکی از دلایلی که ممکن است بعضی از URL ها دارای خطای Crawled ‐ currently not indexed باشند این است که این صفحات قبلا ایندکس شده اند اما گوگل با گذشت زمان تصمیم به deindex آن ها گرفته است. بنابراین موارد زیر میتواند علت این وقوع باشد :

  1. صفحه توسط یک صفحه با محتوای باکیفیت دیگر جایگزین شده است
  2. الگوریتم های جدید گوگل باعث این اتفاق شده اند
  3. یک باگ در گوگل به وجود آمده است البته این زمانی است که گوگل تصور کند سایت موردنظر هک شده است.

همانطور که گفته شد از دلایل مهمی که صفحه Deindex میشود به کیفیت صفحه موردنظر بستگی دارد. همچنین دقت کنید که صفحات شما همیشه به روز باشند. بنابراین اگر صفحه ای را منتشر کرده اید و توسط گوگل ایندکس شده را رها نکنید. زیرا ممکن است که گوگل یک صفحه را ایندکس کند اما در کرول بعدی این تصمیم را بگیرد که آن را DEINDEX کند.

بناراین همواره بخش کرول و ایندکس صفحات خود را مانیتور کنید. بعد از اینکه مشکلات احتمالی برا برطرف کردید دوباره Url ها را در inspection tool  ارسال کنید. یا اینکه میتوانید به بخش خطای Crawled – currently not indexed  در بخش page indexing رفته و طبق تصاویر زیر پیش روید.

Crawled currently not indexed
Crawled currently not indexed
start new validation-for Crawled currently not indexed
start new validation-for Crawled currently not indexed

طراحی ساختار سایت استاندارد

یک معماری وب سایت خوب کلیدی است که به شما کمک میکند که شانس ایندکس شدن سایت سریع و بدون مشکل صفحات را بالا ببرید. هرچه معماری یک وب سایت بهتر باشد موتورهای جستجو میتوانند بهتر محتوا و ارتباط بین آن ها را کشف کنند.

توجه کنید که لینک سازی داخلی در سایت بسیار مهم است زیرا باعث ارتباط میان صفحات و پیدا شدن صفحات دیگری میشوند که ممکن است از چشم رابت ها دور مانده باشند.

ممکن است که شما محتواهای بسیار خوبی را داشته باشند اما رابت ها تنها بتوانند از طریق سایت مپ به آن ها دسترسی داشته باشند. گگل تصر میکند که این صفحه ممکن است محتوای کم ارزشی داشته باشد که لینک به آن داده نشده است. که ممکن است باعث این شود که گوگل این صفحه را رها کرده و به سراغ دیگر صفحات برود.

سعی کنید که در حد میانه در محتوای خود به صفحات دیگر که مرتبط هستند لینک دهید و محتوای یتیم به هیچ وجه در سایت نداشته باشید.

کاهش محتواهای کپی شده

سعی کنید که محتواهای شما اورجینال و یونیک باشد زیرا برای گوگل این موضوع بسیار مهم است. گوگل تشخیص میدهد که محتواهای چه صفحاتی مشابه به هم هستند و یکی از آن ها را برای ایندکس انتخاب میکند.

اگر دارای صفحات duplicate content هستید موارد زیر را انجام دهید :

استفاده از تگ canonical : این تگ به موتورهای جستجو نشان میدهد که کدام یک از محتواهای مشابه شما اصلی است.

لینک سازی داخلی : دقت کنید که حتما لینک های داخلی به محتوای اصلی شما اشاره شود.

سایت مپ XML : دقت کنید که فقط صفحه اصلی ر سایت مپ شما باشد.

نکته : البته دقت کنید که با قرا ردادن تگ canonical برای صفحات مشابه به صورت خود کار آن ها را از سایت مپ حذف میکند و تنها صفحه ای که اصلی است و تگ کنونیکال به آن اشاره شده است باقی میماند.

تفاوت خطای Crawled ‐ currently not indexed  وDiscovered ‐ currently not indexed

هر د خطا نشان دهنده این است که صفحه موردنظر ایندکس نشده است در کرول ایندکس نشده یعنی اینکه سایت کرول شده است اما پیدا شده ایندکس نشده به این معنی است که صفحه موردنظر حتی هنوز کرول نیز نشده است.

بعضی از علت های این موضوع میتواند کیفیت پایین صفحات و مشکلات لینک دهی داخلی باشد. بنابراین زمانی که با این خطا“Discovered ‐ currently not indexed” مواجه شدید بگردید علت این را پیدا کنید که چرا گوگل نمیتواند به صفحه دسترسی داشته باشد که ممکن است مشکل از کل سایت یا مشکل نرخ بودجه کرول یا مشکلات سرور باشد.

نتیجه گیری

بنابراین مشکل Crawled ‐ currently not indexed به طور کلی به کیفیت محتوا بستگی دارد. البته میتواند شامل مشکلات بسیار زیادی باشد مانند معماری سایت و محتوای کپی شده . بهتر است که برای این رفع این موارد از مشاوره متخصص سئو تکنیکال کمک بگیرید تا زودتر مشکل را برطرف کنید.

آخرین مقالات مرتبط

شرکت آی تی او

تیم طراحی ایران تکنولوژی اوپریشن مفتخر است با تجربه 15 ساله در خدمت شما عزیزان باشد.ما با بهره بری از بهترین و باتجربه ترین تیم طراحی در تمام زمینه های دیجیتال مارکتینگ رزومه موفقی را با وجود مشکلات موجود فراهم سازیم.

تهران - اقدسیه - شمیران سنتر

دیره – نایف – روبه روی مرکز درمانی علی

hi]@ito-webdesign.com]

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

تماس با پشتیبانی

09127371388

مجله ITO

مقالات

اخبار