نحوه انتخاب هاست وردپرس : آموزش جامع

راهنمای جامع هاستینگ وب
داشتن یک وب سایت بدون سرویس میزبانی وب مانند این است که شما فروشنده باشید اما هیچ فروشگاه فیزیکی را برای خود نداشته باشید. فایل های صفحات وب سایت وجود دارند اما کاربران نمیتوانند وب سایت شما را در اینترنت پیدا کنند. در این مقاله اهمیت جامع سرویس میزبانی وب را یاد خواهید گرفت بنباراین تا انتها همراه ما باشید.
راهنمای جامع هاستینگ
فهرست موضوعات

وب هاستینگ چیست و چگونه کار میکند ؟

میزبانی وب چیست ؟

وب سایت بر روی سرورها میزبانی میشوند. سرورها رایانه های بسیار قدرتمندی هستند که داده ها را ذخیره و پردازش میکنند. هنگامی که بازدیدکنندگان روی پیوند سایت شما کلیک میکنند یک درخواست برای اتصال به سرور ارسال میشود. بعد از انکه این رخواست پردازش و تایید شد ب سرور اطلاعات مورد نظر آن صفحه وب را میفرستد که باعث میشود شما در مرورگر خود آن صفحه از وب را مشاهده کنید.

علاوه بر اینکه این وب سرورها اطلاعات شما را ذخیره میکند خدماتی از جمله پشتیبانی ، امنیت را نیز باید ارائه دهد. همواره باید سرور یا هاستی انتخاب کنید که 99.99 باید آپتایم باشد. مخصوصا برای سایت های بازدیدکننده زیاد دارند این موضوع بسیار مهم است.

سفارش طراحی سایت در ITO
میزبانی وب

میزبانی وب نحوه اشتراک گذاری وب سایت شما در اینترنت برای دریافت بازدید از سوی مردم است.

راهنمای انتخاب سرویس هاستینگ

راهنمای انتخاب سرویس هاستینگ

1-انواع سرویس هاستینگ وب

هاست اشتراکی

هاست اشتراکی وب سایت شما روی همان سروری خواهد بود که چندین وب سایت دیگر نیز ذخیره میشوند. در این گزینه کم هزینه ترین نوع میزبانی وب است. البته این هاست برای وب سایت های تازه راه اندازی شده که ترافیک بسیار کمی دارند مناسب است. زیرا شما منابع یک سرور را با 10 ها یا 100 ها وب سایت دیگر به صورت اشتراکی استفاده میکنید.

میزبانی سرور خصوصی مجازی (VPS)

این نوع میزبانی وب کمی گران تر از میزبانی مشترک است و برای سایت هایی خوب است که ترافیک متوسطی به سایت خود دارند. میزبانی VPS شبیه به داشتن یک سرور اختصاصی برای وب سایت است. VPS سفارشی سازی بیشتر دارد اما از نظر فنی باز شما منابع خود را با دیگر سرورها شریک هستید. اما عملکرد بهتری نسبت به هاست های اشتراکی دارد زیرا شما یک سرور دارید که تنها خود در آن هستید. سرویس های vPS به این صورت کارمیکند که در موارد ضروری سرورهای دیگر از منابع سرور شما میتوانند استفاده کنند. و در مقابل نیز اگر شما به منابعی نیاز داشته باشید میتوانید از منابع سرورهای دیگر استفاده کنید.

میزبانی سرور اختصاصی (Dedicated server hosting)

برای وب سایت هایی است که ترافیک بسیار زیادی دارند شما یک سرور مخصوص به خود را دارید که تمام نابع به صورت اختصاصی در اختیار شما است. شما کنترل کاملی بر روی سیستم امنیت و غیره دارید. البته که برای مدیریت یک سرور اختصاصی باید دانش لازم را داشته باشید.

میزبانی مدیریت شده

میزبان وب سرور شما عملیات ها ها ، امنیت ، نگهداری و موارد دیگر را مدیریت میکند و دیگر شما نیازی به انجام تنظیمات خواهید داشت. میزبانی وردپرس مدیریت شده در این دسته قرار میگیرد. زیرا این سرورها برای وب سایت های مدیریتی بهینه سازی شده اند.

هاست ابری

یک گزینه جدید در دنیای میزبانی وب است که این اجازه را میدهد سرورهایی که به صورت جداگانه با هم کار میکنند با هم مانند یک سرور بزرگ شوند. در فضای ابری میتوانید منابع ترافیک و حجم سایت خود را افزایش دهید.

2-نوع وب سایت خود را مشخص کنید

باید مشخص کنید که وب سایت شما از چه دسته ای است
وب سایت های وبلاگی ، فروشگاه آنلاین ، نمونه کار آنلاین ، وب سایت های فردی ، کسب و کار کوچک یا بزرگ و غیره.
همچنین از خود بپرسید که که چرا این وب سایت را ایجاد میکنید ؟ این وب سایت برای چه کسانی است ؟ و غیره.

3-مشخص کنید که کدام ویژگی ها را در سرویس میزبانی خود میخواهید

هنگامی که نوع وب سایت خود را شناسایی کردید مشخص کنید که چه ویژگی هایی را از سرویس میزبانی وب خود نیاز دارید ؟ مقیاس پذیری وب سایت شما میتواند نوع سرویس میزبانی که نیاز دارید را مشخص کند.

4- در مورد پشتیبانی میزبانی وب خود فکر کنید

خدمات میزانی مختلف سطوح مختلفی از پشتیبانی فنی مانند امنیت ، نگهداری ، نصب و بهینه سازی را ارائه میدهد. برای تصمیم گیری صحیح هاست برای کسب وار کوچک خود تعیین کنید که آیا عضوی از تیم خود دارید تا سرور را مدیریت کند یا خیر. به این فکر کنید که اگر مشکلی در وب سایت شما به وجود آمد میتوانید فورا آن را حل کنید یا خیر.
این نتیجه گیری ها به شما کمک میکند که برای تعیین خدمات میزبانی وب خود تصمیم گیری کنید.

5- رشد وب سایت خود را درنظر بگیرید

آیا قصد دارید که کسب و کار خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید ؟ با افزایش مقیاس کسب و کار تغییر شدیدی در ترافیک وب سایت به وجود می آید. پاسخ به این سوالان به شما کمک میکند که یک سرویس میزبانی مناسب برای رشد خود برنامه ریزی کنید.
اگر میخواهید که ترافیک قابل توجهی را در سایت تجاری خود تجربه کنید این ارزش را دارد که یک سرور اختصاصی تهیه کنید. اگر وبلاگ نویس هستید سرور مشترک میتواند برای شما خوب باشد.

6- تعیین بودجه برای سرویس میزبانی خود

بعضی از سرویس های میزبانی هزینه را به صورت سالانه یا ماهیانه دریافت میکنند که جدول قیمت ها را میتوانید در بخش هر سرویس هاستینگ مشاهده کنید. هرچه هزینه بیشتری را برای هاست خود بپردازید باعث میشود که منابع بیشتری را دریافت کنید. همچنین سرورهایی که به شما ارائه میدهد بستگی دارد که بر روی چه پلتفرمی باشد که ابزارهای آن نیز متفاوت خواهد بود.

ادامه دارد …..

تیم تولید محتوا ITO
تیم تولید محتوا ITO

تیم تولید محتوای ITO متشکل از متخصصان طراحی سایت ، سئو سایت و دیجیتال مارکتینگ است که همواره در تلاش هستند که مقالات مفیدی را برای بالا بردن اطلاعات شما عزیزان منتشر کنند.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *