سئو سایت گردشگری

realistic 3d advert with laptop 79603 1257

سئو سایت گردشگری با ITO

چگونه می‌توانید رشد پایدار کسب‌وکار گردشگری خود را تضمین کنید؟ جواب این سوالات از طریق سئو سایت گردشگری به دست می‌آید.

سئو سایت گردشگری نه تنها یک مفهوم نظری است، بلکه اصطلاحی است که برای توصیف مجموعه‌ای از مراحل مورد استفاده قرار می‌گیرد تا وب‌سایت گردشگری خود را برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی کنید.

اهمیت سئو سایت گردشگری

بهینه‌سازی موتور جستجو یا سئو، برای بازاریابی در حوزه مسافرت ضروری است زیرا به شرکت‌ها امکان می‌دهد دیدپذیری خود را گسترش دهند و با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنند. در زیر تعدادی از آمار و واقعیت‌های اخیری آورده شده است که اهمیت سئو در صنعت بازاریابی مسافرت را بیان می‌کند:

در یک نظرسنجی اخیر، گوگل متوجه شد که ۷۷٪ از مسافران تجاری و ۷۴٪ از مسافران تفریحی از موتورهای جستجو برای برنامه‌ریزی سفر خود استفاده می‌کنند. این نشان می‌دهد که چقدر مهم استفاده از روش‌های سئو کارآمد برای یافته شدن در موتورهای جستجو است.
بخش مسافرت و گردشگری ۹.۲ تریلیون دلار درآمد برای اقتصاد جهانی تولید کرده است که معادل ۵.۵٪ از تولید ناخالص داخلی جهانی را تشکیل می‌دهد. به دلیل اینکه صنعت مسافرت تأثیر بزرگی بر اقتصاد دارد، برای رقابت با استفاده کامل از دیدپذیری اینترنتی آنها، بسیار حیاتی است.
براساس تحقیقات TripAdvisor، ۵۳٪ از گردشگران قبل از رزرو یک مقصد، وب‌سایت مقصد را بررسی می‌کنند. این بدان معناست که برای جذب و نگهداشت مشتریان، شرکت‌های مسافرتی باید دارای حضور آنلاین قوی باشند.
۷۵٪ از افرادی که از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند، هیچ‌گاه به پایین‌تر از صفحه نخست نمی‌روند. این نشان می‌دهد که چقدر اهمیت دارد که یک رتبه بالا در موتورهای جستجو داشته باشید زیرا مشتریان کمتر به وب‌سایت‌های شرکت‌هایی سر می‌زنند که در صفحه اول نمایش داده نمی‌شوند.
براساس یک نظرسنجی از Moz، ۷۵.۱٪ از کل کلیک‌های نتایج جستجوی گوگل به سه نتیجه اول می‌رود. این نشان می‌دهد که چقدر حیاتی است که شرکت‌های مسافرتی بین سه نتیجه اول ظاهر شوند تا دیدپذیری و ترافیک ممکن را افزایش دهند.

شرکت-طراحی-سایت-I.T.O

چرا سئو سایت گردشگری مهم است؟

اگر وب‌سایت یا وبلاگ گردشگری دارید و تازه با سئو و بازاریابی دیجیتال آشنا شده‌اید، اولین چیزی که باید بفهمید چرا سئو سایت برای موفقیت وب‌سایت شما مهم است و چه مزایایی برای کسب‌وکارتان دارد.

بیایید ابتدا با یک معرفی کوتاه به سئو و به طور خاص هدف سئو سایت شروع کنیم. چرا یک فرد در حوزه گردشگری باید به سئو سایت اهمیت دهد؟

1 – دریافت بیشترین مشتریان از موتورهای جستجو

هدف اصلی سئو سایت، کمک به یک وب‌سایت است تا در نتایج صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) برای کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار شما بالاتر ظاهر شود. به عنوان مثال، وقتی کاربری گوگل را باز کرده و عبارت “اجاره ویلا در سیسیل” را تایپ می‌کند، وب‌سایت‌های بهینه‌سازی شده برای سئو سایت، اولین نتایج (پس از آگهی‌های پرداختی – جزئیات بیشتر در زیر) ظاهر می‌شوند و این به معنای دریافت مشتریان واجد شرایط بیشتر برای این وب‌سایت‌هاست.

یک مطالعه تحقیقی توسط گوگل در مورد رفتار ‘گردشگران’ نشان داد که درصد زیادی از افراد شروع به سفر و رزرو از طریق موتورهای جستجو می‌کنند.

بنابراین، واضح است که اگر وب‌سایت شما رتبه‌بندی بالایی برای کلمات کلیدی کسب‌وکار شما نداشته باشد، در حال حاضر درصد زیادی از مشتریان پتانسیل خود را به رقبا از دست داده‌اید.

2 – هزینه کمتر نسبت به جایگزین بهتر (PPC)

وب‌سایت‌های گردشگری که از سئو استفاده نمی‌کنند، به طور طبیعی در نتایج بالای موتورهای جستجو ظاهر نخواهند شد، اما همچنان می‌توانند از این جستجوها ترافیک کسب کنند، از طریق تبلیغات پرداختی (PPC) و به خصوص Google AdWords.

اگرچه این یک ممارسه کاملاً خوب است و AdWords یکی از بهترین راه‌ها برای جلب ترافیک بسیار مختصر به وب‌سایت شما است، در مدت زمان طولانی، نسبت به سئو، هزینه کمتری ندارد.

دلیل این موضوع بسیار ساده است: وقتی که با AdWords تبلیغ کردن را متوقف می‌کنید، ترافیک کاهش خواهد یافت، در حالی که با سئو، یک‌باری که رتبه‌بندی خوبی را به‌دست آورید، ترافیک هدفمند به‌صورت 24/7 جاری خواهد بود. علاوه بر این، برای هر بازدیدی که از AdWords دریافت می‌کنید، باید چند دلار هزینه کلیک کنید و بسته به بودجه روزانه خود، ممکن است ترافیک شما را کم کرده و نرخ تبدیل شما را پایین آورد.

سئو ارزان‌تر نیست، هزینه‌هایی در آن وجود دارد، اما در مدت طولانی، یک سرمایه‌گذاری بهتر است.

3 – سئو می‌تواند رشد کسب‌وکار شما را تضمین کند

آیا تصور می‌کنید چه تعداد رزرو / سرنخی می‌توانستید دریافت کنید اگر 2000 نفر هر روز وب‌سایت یا وبلاگ سفر خود را بازدید کنند؟ چگونه این تغییر در برنامه‌های کسب‌وکار شما می‌تواند ایجاد کند؟

من چند سال است که در صنعت گردشگری کار می‌کنم و از تجربه می‌دانم که یک جریان مداوم از ترافیک هدفمند می‌تواند واقعاً یک کسب‌وکار را تغییر دهد و فرصت‌های رشدی را ایجاد کند که در غیر این صورت ممکن نبوده است.

اگرچه ما همیشه می‌گوییم که در سئو و بازاریابی دیجیتال هیچ چیز تضمینی نیست، اما رتبه‌بندی‌های خوب به روش صحیح می‌توانند تفاوت زیادی برای کسب‌وکارهای گردشگری ایجاد کنند.

چگونگی سئو ‌سایت گردشگری شما

حالا که همه متوجه اهمیت سئو گردشگری شده‌اند، بیایید ببینیم چگونه به جزئیات بیشتری راه‌های بهینه‌سازی وب‌سایت گردشگری خود را برای موتورهای جستجو کنیم.

1 – سئو محلی

اولین مورد در لیست، سئو محلی است. سئو محلی یک روش برای بهینه‌سازی وب‌سایت شما است تا وقتی مردم برای مکان شما جستجو می‌کنند یا وقتی در معرض جستجو قرار می‌گیرند وقتی در نزدیکی آدرس کسب‌وکار فیزیکی شما قرار دارند، نمایش داده شود.

اگر چندین جستجوی مرتبط به مسافرت را در گوگل بررسی کنید، یک الگویی مانند تصویر بالا را مشاهده خواهید کرد، یعنی گوگل نمایش می‌دهد: 5 تبلیغ PPC در بالا، نتایج سئو محلی (نقشه گوگل)، نتایج آرگانیک و سپس تبلیغات PPC بیشتر در پایین.

برای ثبت کسب‌وکار خود در نتایج سئو محلی باید چند کار انجام دهید مانند:

 • یک حساب Google My Business ایجاد کنید و آدرس کسب‌وکار خود را تأیید کنید.
 • پروفایل Google My Business خود را با توضیحات دقیق، اطلاعات تماس، عکس‌ها و هر اطلاعات دیگری که برای کسب‌وکار شما لازم است، تکمیل کنید.
 • اطلاعات اسکیما را به صفحه اصلی خود اضافه کنید.
 • آدرس محلی خود را در صفحه اصلی خود اضافه کنید.
 • عناوین صفحه و تگ‌های h1 و توضیحات خود را به درستی به منظور ارجاع به مکان خود بهینه‌سازی کنید.
 • لینک‌های با کیفیت از وب‌سایت‌های محلی و دیگر وب‌سایت‌های بسیار معتبر بگیرید.
 • اطمینان حاصل کنید که نام کسب‌وکار، آدرس و شماره تلفن شما در تمام کانال‌ها (نقشه‌های گوگل، وب‌سایت شما، دایرکتوری‌های محلی، صفحات رسمی شبکه‌های اجتماعی و غیره) یکسان باشد.

لیست فوق کامل نیست، اما کافی است تا شما را به شروع هدایت کند.

توجه: تمرینات سئو عمومی (مانند تمریناتی که در زیر شرح می‌دهم) نیز بر سئو محلی تأثیر دارد.

2 – سئو صفحه اصلی

صفحه اصلی یک صفحه مهم برای همه انواع وب‌سایت‌هاست، اما در مورد وب‌سایت‌های مسافرتی، اهمیت بیشتری دارد.

از نظر محتوا، صفحه اصلی شما باید شامل مواردی مانند:

 • عکس‌های زیبا از ملک‌های شما
 • عکس‌های زیبا از افراد خوشحال در تعطیلات
 • محبوب‌ترین ملک‌های شما
 • پیشنهادات و معاملات ویژه
 • محتوای محبوب‌ترین شما (از وبلاگ شما)
 • چند کلمه در مورد کسب‌وکار شما و چگونگی تفاوت ملک‌ها و خدمات شما از بقیه
 • یک راه آسان برای بازدیدکنندگان برای جستجوی ملک‌ها (به طور منطقه‌ای، نوع، امکانات یا هزینه)
 • از نظر سئو، صفحه اصلی باید چندین سیگنال به گوگل در مورد ماهیت کسب‌وکار و مناطق عملکرد (مکان ملک‌ها) ارائه دهد.

برای دقیق‌تر شدن، بگذارید بگویم که یک وب‌سایت مسافرتی دارای چندین ویلا تعطیلاتی برای اجاره در کوستاریکا است. عنوان صفحه اصلی شما باید این را منعکس کند. نمونه‌ای از یک عنوان سئوی خوب این است: “ویلاهای تعطیلاتی اختصاصی در کوستاریکا | ReliableVillas.Net”

توضیحات صفحه اصلی نیز مهم است زیرا ممکن است در نتایج گوگل ظاهر شود زمانی که کاربران برای دامنه شما جستجو می‌کنند. باید جذاب و سئویی باشد. نمونه‌ای از توضیحات صفحه اصلی خوب به شرح زیر است:

“ویلاهای زیبا برای اجاره در مناطق شگفت‌انگیز کوستاریکا. مجموعه ما از ویلاهای اختصاصی را مرور کنید و تخفیف‌ها را برای رزروهای زودهنگام دریافت کنید.”

علاوه بر عنوان و توضیحات، حتماً باید مطمئن شوید که اطلاعات اسکیما در صفحه خود دارید به همراه آدرس و جزئیات تماس دیگر (همانند توضیحات سئوی محلی توضیح داده شده در بالا).

3 – سئو برای صفحات دسته بندی و صفحات برچسب (صفحات مقصد)

ساختار مناسبی برای یک وب‌سایت مسافرتی دارای ویژگی‌های زیر است:

 • دارای یک صفحه نمایش مخصوص برای هر شهر / ایالت که ویلا‌ها در آنجا قرار دارند، یعنی ویلاهای فلوریدا.
 • دارای یک صفحه نمایش مخصوص برای هر منطقه خاص، یعنی ویلاهای میامی.
 • برای هر ملک، صفحه بهینه‌سازی شده‌ای وجود دارد (در مورد این مورد بیشتر توضیح داده خواهد شد).
 • برای تصور ساختار وب‌سایت مسافرتی خود، باید مانند دیاگرام زیر باشد.

سئو سایت تنها راه حل برای افزایش ترافیک سایت !


سئو در صنعت گردشگری چیست؟

بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا سئو، فرآیند ایجاد تغییرات در وب‌سایت و محتوا برای افزایش موقعیت شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) است. زیرا این فرآیند به شرکت‌های گردشگری امکان می‌دهد تا توسط مشتریان پتانسیل که در موتورهای جستجویی مانند گوگل، بینگ و یاهو به دنبال اطلاعات، کالاها و خدمات مرتبط با سفر می‌گردند، پیدا شوند، سئو در صنعت گردشگری بسیار حیاتی است.

چرا سئو برای صنعت گردشگری مهم است؟

حقیقت این است که قسمت قابل توجهی از مسافران از موتورهای جستجو برای تحقیق و برنامه‌ریزی سفرهای خود استفاده می‌کنند که نشان‌دهنده اهمیت سئو برای صنعت گردشگری است. اگر آژانس سفر شما در موتورهای جستجو درج نشده باشد، شما دچار از دست دادن بخش قابل توجهی از کسب و کار پتانسیل خود خواهید شد. علاوه بر این، سئو می‌تواند آگاهی برند را افزایش دهد، درآمد را بهبود بخشد و ترافیک هدفمند را به وب‌سایت شما هدایت کند.

چگونگی سئو سایت گردشگری

اگر می‌خواهید برای یک شرکت گردشگری سئو انجام دهید، باید به چندین رویکرد برتر منحصر به فرد در صنعت گردشگری توجه کنید. در ادامه چندین نکته ارائه شده است:

تحقیق درباره کلمات کلیدی: کلمات کلیدی مرتبط و با ترافیک بالا را که مشتریان پتانسیلی شما ممکن است برای جستجوی اطلاعات مرتبط با سفر استفاده کنند، پیدا کنید، از ابزارهایی مانند برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل، Ahrefs و SEMrush استفاده کنید.

بهبود وب‌سایت خود: اطمینان حاصل کنید که وب‌سایت شما برای کاربران دوستانه، سریع بارگذاری شده و سازگار با تلفن همراه است. از توضیحات متا غنی و کلمات کلیدی استفاده کنید و برچسب‌های alt برای تصاویرتان بیافزایید.

تولید محتوای اطلاعاتی: محتواهای اطلاعاتی را تولید کنید که به سوالات مشتریان پتانسیلی شما پاسخ دهند و مشاوره‌های مفید و عملی را ارائه دهید. اطمینان حاصل کنید که محتوایی که ایجاد می‌کنید برای کلمات کلیدی انتخاب شده، بهینه شده است.

ایجاد پیوندهای با کیفیت بالا: برای افزایش اعتبار وب‌سایت خود، شما باید به عنوان مهمان نویس در وبلاگ‌ها، در انجمن‌های آنلاین شرکت کنید و با وبلاگ‌نویسان و افراد موثر در صنعت خود تماس بگیرید.

شرکت آی تی او

تیم طراحی ایران تکنولوژی اوپریشن مفتخر است با تجربه 15 ساله در خدمت شما عزیزان باشد.ما با بهره بری از بهترین و باتجربه ترین تیم طراحی در تمام زمینه های دیجیتال مارکتینگ رزومه موفقی را با وجود مشکلات موجود فراهم سازیم.

تهران - اقدسیه - شمیران سنتر

دیره – نایف – روبه روی مرکز درمانی علی

hi]@ito-webdesign.com]

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

تماس با پشتیبانی

09127371388

مجله ITO

مقالات

اخبار