سئو داخلی سایت یا On Page SEO چیست ؟

سئو داخلی چیست ؟ ایجاد محتوایی که هم متناسب با نیاز کاربران باشد و هم اینکه گوگل بپسندد و در نتایج اولیه جستجو قرار دهد سخت است.
سئو داخلی سایت همانطور که از نامش پیداست مربوط به بهینه سازی داخلی یک وب سایت است تا با استفاده از آن رتبه سایت در نتایج گوگل بهبود پیدا کند. که تمرکز اصلی سئو سایت داخلی بر تولید محتوا بهینه است.

تکنیک های سئو داخلی

بهینه سازی متن برای سئو

خوب باید دید که چگونه باید متن خود را برای رتبه بهتر بهینه سازی کنید. باید در ابتدا به کلمه کلیدی هدف خود دقت داشته باشید و مقاله خود را در حول آن موضوع بنویسید.
کلمه کلیدی هدف را در 100 کلمه اول حتما قرار دهید. خوب چرا مهم است ؟ گوگل به جملات ابتدایی مقاله اهمیت بیشتری میدهد. زیرا با خواندن جملات اولیه است که هم خواننده و هم کرولر ها متوجه خواهند شد که صفحه شما در مورد چه چیزی است.

فرکانس تکرار کلمات کلیدی

فرکانس کلمه کلیدی یا KEYWORD frequency یعنی اینکه کلمه کلیدی شما به چه تعداد در محتوای شما ظاهر شده است. استفاده چندباره از کلمه کلیدی کمک میکند که گوگل متوجه مفهوم کلی شود. بنابراین سعی کنید که به صورت استاندارد و طبیعی از کلمات کلیدی در متن استفاده کنید. البته این موضوع ارتباطی به keyword stuffing ندارد زیرا اگر تعداد استاندارد باشد خطایی ایجاد نمیکند.پ

استفاده از محتوای منحصر به فرد

منظور از یونیک یا منحصر به فرد نه اینکه متن شما کپی نشده باشد. منظور این است که سعی کنید متون شما به گونه ای باشد که متفاوت از چیزی باشد که سایرین در مورد آن نوشته اند. سعی کنید که از استراتژی های جدید و نو استفاده کنید. ظاهر سایت شما زیبا و مورد رضایت کاربر باشد. سعی کنید که مطالب مهمی بپردازید که کمتر در مورد آن نوشته شده است. اگر مطالب دیده اید که در رتبه های اولیه قارر گرفته است برای این است که یونیک هستند. شامل موارد مهمی است که سایر سایت ها به آن نپرداخته اند.

تکنیک های سئو داخلی
تکنیک های سئو داخلی

استفاده از تگ های h1 تا H6

استفاده از تگ های عناوین بسیار مهم است. سعی کنید که از H1 تا H6 را به ترتیب به کار ببرید. تگ های هدینگ مانند H1 به گوگل اعلام میکند که موضوع اصلی مقاله شما چه چیزی است. هر صفحه حداکثر باید یک تگ H1 داشته باشد اما میتواند تگ های دیگر که شامل H2 تا H6 است را به هر میزان که نیاز است داشته باشد.

سلسله مراتب تگ ها را سعی کنید که رعایت کنید. عناوین هیچ یک از عناوین نباید مانند هم باشد بنابراین از عناوین منحصر به فرد به خصوص برای تگ های H1 و H2 استفاده کنید. خرد کردن متن به subheading ها نرخ خوانایی و تجربه کاربری را افزایش میدهد.

نوشتن URL مناسب

اگر وب سایت خود را برای موفقیت در سئو راه اندازی کرده اید ساختار URL شما باید درست باشد. بناراین از کلمه کلیدی خود در URL نیز استفاده کنید زیرا کاربران و خزنده ها نیز به آن توجه دارند.

نوشتن یک تگ عنوان جذاب و مرتبط با جستجو

تگ های عنوان بخش اصلی اطلاعاتی هستند که در نتایج جستجو گوگل نشان داده میشود. باید از عناوینی قانع کننده و جذب کننده استفاده کنید تا کاربران بر روی لینک سایت شما کلیک کنند. البته دقت کنید که طول متا تگ عنوان بسیار مهم است بنابراین از 70 تا کاراکتر بیشتر نباشد. البته اگر از افزونه های یواست و رنک مث استفاده میکنید به شما مقدار کاراکترها را نشان میدهد.
سعی کنید که مرتبط با هدف جستجو کاربران باشد. برای مثال ما یک صفحه به عنوان طراحی سایت فروشگاهی داریم و در کنار آن یک عنوان سایت فروشگاهی طراحی کنید نیز دارید. بنظر شما افراد چه عباراتی را برای رسیدن به خواسته خود جستجو یکنند اینجا است که مفهوم search intent اهمیت پیدا میکند. باید از عناوینی استفاده کنید که هم مرتبط بوده و هم نزدیک به چیزی باشد که کاربران جستجو میکنند. سعی کنید که از اعداد نیز استفاده کنید تا بیشتر توجه کاربران را جلب کنید.

نوشتن یک متا تگ توضیحات متناسب و استاندارد

توضیحات متا یک عامل رتبه بندی نیست زیرا دائم میتواند توسط گوگل تغییر پیدا کند. شاید متوجه شده باشید که توضیح متا شما چیز دیگری است اما چیزی که در گوگل نشان داده میشود نیز بخش دیگری از متن اصلی شما است. اما خوب مردم هنگام کلیک به متا تگ نیز نگاه میکنند. سعی کنید که متا تگ شما بیش از 160 کاراکتر نباشد. عناوینی که در بخش متا تگ عنوان ننوشته باشید میتوانید در این قسمت بنویسید. بنابراین کلمات کلیدی به همراه توضیح یک جمله ای در مورد آن را حتما بنویسید.

سئو داخلی سایت چیست ؟
سئو داخلی سایت چیست ؟

بهینه سازی تصاویر

تصاویر از صفحات شما میتواند در جستجوی تصویر گوگل نیز رتبه بندی شود و از همین طریق نیز ترافیک داشته باشی. بسیاری از موارد شده که برای جستجو به بخش تصاویر رفته و از طریق عکس وارد وب سایت مربوطه شده اید.
از نام فایل های توصیفی استفاده کنید برای مثال اگر موضوع مقاله شما در مورد تاثیر بازاریابی محتوا بر درآمد است حتما از این عنوان در نام تصویر یا ویدیویی که قرار میدهید نیز استفاده کنید.
از متن جایگزین یا همان alt استفاده کنید.
حتما توصیفی باشد. هرآنچه که در تصویر وجود دارد را میتوانید توصیف کنید اما تا حد امکان مختصر باشد. استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی نکنید زیرا تاثیر منفی دارد.

فشرده سازی تصویر

سرعت لود سایت و کرول و ایندکس صفحات تا حدی به تصاویر موجود در صفحه وب شما بستگی دارد. فشرده سازی تصاویر اندازه فایل ها را کوچکتر میکند که منجر به بارگذاری سریع تر میشود. حتما یا به صورت دستی انجام دهید یا اینکه از افزونه های بهینه سازی تصاویر استفاده کنید.

استفاده از لینک خارجی در مقالات

لینک دادن به منابع خارجی اعتبار مقاله شما را در نظر کاربران بالا میبرد. و آن ها متوجه میشوند که چه منابع آنلاین معتبری خوانده اید تا این مطلب را بنوبسید همچنین برای گوگل نیز مهم است.

اعتبار مقاله

برای گوگل معتبر بودن یک مقاله بسیار مهم است. سایت هایی مانند moz و ahref حساب خود را پس داده اند و بنابراین تخصص لازم را از نظر گوگل دارند. با رعایت موارد زیر وب سایت شما هم میتواند در رده سایت های معتبر و مرجعی برای مطالعه باشد :
نشان دهید که موضوع را به خوبی میشناسید.
منابع اطلاعاتی خود را مشخص کنید.
اطلاعات پس زمینه نویسنده را ارائه دهید
اطمینان حاصل کنید که محتوای شما عاری از اشتباهات واقعی است.

آخرین مقالات مرتبط

شرکت آی تی او

تیم طراحی ایران تکنولوژی اوپریشن مفتخر است با تجربه 15 ساله در خدمت شما عزیزان باشد.ما با بهره بری از بهترین و باتجربه ترین تیم طراحی در تمام زمینه های دیجیتال مارکتینگ رزومه موفقی را با وجود مشکلات موجود فراهم سازیم.

تهران - اقدسیه - شمیران سنتر

دیره – نایف – روبه روی مرکز درمانی علی

hi]@ito-webdesign.com]

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

تماس با پشتیبانی

09127371388

مجله ITO

مقالات

اخبار