سئو سایت پزشکی

امروزه سئو سایت پزشکی یکی از پر جستجوترین مبحث ها در حوزه سئو سایت مشاغل است. سئو از این منظر مورد توجه است که باعث درآمدزایی و جذب مشتریان بسیار زیاد به صورت آنلاین میشود. در واقع بسیار از بیماران برای اطلاع از شرایط سلامتی خود جستجو میکنند. یک مطالعه نشان می‌دهد که 77% از بیماران از موتورهای جستجو برای پیدا کردن ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی استفاده می‌کنند. با بهینه سازی و سئو سایت پزشکی خود برای کلمات کلیدی مرتبط، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که مطب شما در بالای نتایج جستجو ظاهر شود، که باعث می‌شود بیشتر بیماران پتانسیل به شما برسند.

مزایای سئو پزشکی و بهداشت

سئو، یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو، می‌تواند یک ابزار قدرتمند برای هر کسب و کاری باشد، اما به ویژه برای کسب و کارهای حوزه بهداشت (سئو سایت پزشکی و درمانی). و دلیل این امر به شرح زیر است:

افزایش ترافیک وب‌سایت

طبق یک مطالعه انجام شده توسط HubSpot، کسب‌وکارهایی که در سئو سرمایه‌گذاری می‌کنند، افزایش قابل توجهی در ترافیک وب‌سایت خود مشاهده می‌کنند. در صنعت بهداشت، این می‌تواند به افزایش چشمگیری در تعداد بیماران جدید منجر شود.

افزایش آگاهی از برند

وقتی وب‌سایت شما به طور چشم‌گیری در نتایج جستجو ظاهر می‌شود، به افزایش آگاهی از برند در میان بیماران پتانسیل کمک می‌کند. این می‌تواند به انتخاب بیشتر افراد برای مراجعه به مطب شما در زمان نیاز به خدمات بهداشتی منجر شود.

افزایش اعتماد بیمار

 یک مطالعه نشان داد که 72% از بیماران به نقدهای آنلاین اعتماد دارند. با بهینه‌سازی وب‌سایت خود برای جستجوی محلی و اطمینان از اینکه نقدهای مثبتی آنلاین دارید، می‌توانید اعتماد بیماران پتانسیل را جلب کرده و آنها را به انتخاب مطب شما ترغیب کنید.

اقتصادی بودن

 سئو یک استراتژی بازاریابی بلندمدت است که می‌تواند بسیار اقتصادی باشد. بعد از بهینه‌سازی وب‌سایت خود برای سئو، می‌توانید به جلب بیماران و سرنخ‌های جدید ادامه دهید بدون اینکه بخواهید پولی برای تبلیغات خود صرف کنید.

به اختصار، سئو در حوزه بهداشت می‌تواند ابزاری قدرتمند باشد تا حضور شما در صنعت پزشکی را تقویت کند. با استراتژی مناسب، می‌توانید از سئو برای دست‌یابی به مشتریان بیشتری استفاده کنید و خود را به عنوان یک رهبر در این حوزه معرفی کنید.

۱۲ تاکتیک موفقیت در سئو سایت پزشکی

به طور مطمئن این نکات سئو، به هر اندازه و تخصص مطب پزشکی شما، توانایی دیده شدن در بازار محلی را فراهم می‌کند و سود شما را افزایش می‌دهد.

بهبود سرعت وب‌سایت بهداشتی شما

هر صاحب وب‌سایتی می‌خواهد وب‌ سایتش در نتایج جستجوی موتورها به خوبی رتبه ‌بندی شود. اما تعداد کمی از مردم می‌دانند که سرعت وب ‌سایت می‌تواند بر رتبه‌ بندی سئو آن تأثیر بگذارد.

سرعت مناسب وب‌سایت، پایه تجربه کاربری خوبی است و می‌تواند به معنای بیشتری صرف زمان در وب‌سایت و نرخ تبدیل بالاتر منجر شود. یک وب‌سایت سریع همچنین به این معناست که موتور جستجو کراولر کمترین زمان را برای کراول کردن صفحات شما صرف می‌کند، که به تبدیل محتوای شما به سرعت به نمایه‌گذاری می‌انجامد و رتبه‌بندی موتورهای جستجو نیز بهبود می‌یابد. سرمایه‌گذاری در بهینه‌سازی سرعت وب‌سایت شما بخشی اساسی از استراتژی سئو در صفحه بهداشتی است.

47٪ از افراد انتظار دارند که یک صفحه وب در 2 ثانیه یا کمتر بارگذاری شود. وقتی بیماران وب‌سایت شما را بازدید می‌کنند، تأثیر اولیه آن بر اساس این است که چقدر سریع بارگذاری می‌شود. اگر بیش از حد کند باشد، از وب‌سایت خارج شده و مستقیماً به رقبای شما می‌روند.

علاوه بر این، سرعت وب‌ سایت عامل مهمی در رتبه‌بندی سئو سایت پزشکی است. گوگل وب‌سایتی که با سرعت پایین بارگذاری می‌شود، پایین‌تر رتبه می‌دهد، با وجود کیفیت محتوای بالای آن.

راه ساده ‌تر برای اندازه ‌گیری سرعت ‌سایت شما استفاده از ابزار Google PageSpeed Insights (PSI) است. این ابزار عملکرد وب‌سایت شما را بر روی دسکتاپ و تلفن همراه گزارش می‌دهد و پیشنهاداتی برای بهبود ارائه می‌کند.

اطمینان حاصل کنید که وب‌سایت بهداشتی شما به راحتی کراول می‌شود

کراول ‌پذیری، میزانی است که یک وب‌سایت می‌تواند توسط کراولرهای موتورهای جستجو پیدا و نمایه‌گذاری شود. این یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین اینکه چقدر یک وب‌سایت در جستجوهای گوگل رتبه‌بندی می‌شود، می‌باشد و برای سئو سایت پزشکی بسیار اهمیت دارد.

اطمینان حاصل کنید که وب‌سایت به راحتی کراول می‌شود

این بخشی از سئو فنی است و شامل:

داشتن ساختار منطقی وب‌سایت؛

ایجاد پیوندهای داخلی بین صفحات وب داخلی و وبلاگ‌ها؛ و

رفع پیوندهای شکسته می‌شود.

به عنوان یک آژانس سئو در حوزه بهداشت، ما اغلب با ساختارهای پیوندی نامناسبی روبرو می‌شویم که موتورهای جستجو را مانع می‌کند. همیشه اطمینان حاصل کنید که ساختار پیوندهای داخلی سایت شما به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا ارتباط صفحات را درک کنند.

بهینه‌سازی وب‌سایت پزشکی خود برای دستگاه‌های تلفن همراه

سئو سایت پزشکی و بهینه‌سازی برای تلفن‌های همراه فقط به معنای داشتن وب‌سایتی واکنش‌گرا نیست. این به این معناست که اطمینان حاصل شود وب‌سایت پزشکی شما برای تمام جنبه‌های تجربه کاربری بهینه‌سازی شده است، به ویژه زمانی که به سئو درون وب برای مطب‌های پزشکی می‌آید. بهینه‌سازی برای تلفن‌همراه ممکن است چالش‌برانگیز و زمان‌بر باشد، اما همچنین فرصتی برای سازمان‌های بهداشتی مانند شما برای برجسته شدن در بازار رقابتی و رو به رشد باشد.

وب‌سایت پزشکی مناسب برای تلفن همراه

وب‌سایت‌های پزشکی مناسب برای تلفن همراه تجربه کاربری بهتر، دسترسی آسان، رتبه‌بندی در جستجوها و اشتراک بیمار را بهبود می‌بخشند.

صنعت بهداشت با چالش بهینه‌سازی محتوا در کانال‌های مختلف روبه ‌رو است و تلفن همراه به دلیل نقش اساسی‌ که در زندگی روزمره مصرف‌کنندگان ایفا می‌کند، بسیار مهم است.

آیا می‌دانستید بیش از 50٪ از ترافیک وب‌سایت‌ها از دستگاه‌های تلفن همراه می‌آید؟ همچنین موتورهای جستجو و افرادی که از تلفن‌های همراه و تبلت‌ها استفاده می‌کنند، دستگاه‌های بهینه‌سازی شده برای تلفن ‌همراه را ترجیح می‌دهند. در واقعیت، گوگل نسخه تلفن همراه تمام وب‌سایت‌ها را نمایه می‌کند.

وب‌سایت‌های بهینه‌سازی شده برای استفاده از تلفن‌همراه اطمینان می‌دهند که کاربران تجربه عالی‌ داشته باشند بدون توجه به دستگاهی که استفاده می‌کنند. این نوع بهینه‌سازی محتوای وب‌سایت شما را برای آسانی استفاده و دسترسی بهتر تغییر می‌دهد و رتبه‌بندی در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) را بهبود می‌بخشد.

استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با بهداشت برای ایجاد محتوا

بازاریابی سئو پزشکی موثر با کلمات کلیدی مرتبط شروع می‌شود. این کلمات و عباراتی هستند که بیماران پتانسیلی شما در موتورهای جستجو وارد می‌کنند. در دنیای بازاریابی، آنها را “کوئری جستجو” می‌نامیم. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط در ایجاد محتوا یک عامل اصلی در بهینه‌سازی موتور جستجوی گوگل است. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط به رتبه ‌بندی بهتر یک صفحه در موتورهای جستجو کمک می‌کند. هر چه رتبه‌بندی بالاتر باشد، ترافیک طبیعی بیشتری به وب‌ سایت درمانی شما خواهد رسید.

کلمات کلیدی پزشکی مرتبط

از ابزارهایی مانند Ahrefs برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید و لیست کلمات کلیدی خود را ایجاد کنید.

مهم است بدانید که در سئو سایت پزشکی دو نوع کلمه کلیدی وجود دارد: کلمات کلیدی اصلی و کلمات کلیدی لانگ تیل. کلمات کلیدی اصلی بلند یا کلمات دم بلند عباراتی هستند که توصیفی تر هستند یا به یک موضوع خاص تمرکز دارند. کلمات کلیدی اصلی معمولاً به موضوعات گسترده اشاره دارند و ارزش تجاری بالایی دارند. در هنگام بهینه‌سازی محتوای خود برای سئو بهداشت، بهتر است از هر دو نوع این کلمات کلیدی استفاده شود.

برای مثال :

کلمه کلیدی اصلی : معاینه در محل

کلمه کلیدی اصلی بلند : معاینه کرونا در غرب تهران

استفاده از ابزارهایی مانند Moz، Ahrefs و Google Keyword Planner به شما کمک می‌کند تا کلمات کلیدی مرتبط با حوزه بهداشتی شما را تشخیص دهید. چرا این اهمیت دارد؟ خب، اگر یک متخصص بهداشت روانی هستید، می‌خواهید جلوی ظاهر شدن در جستجوهای محلی مرتبط با قلب‌ و عروق را بگیرید.

به عنوان نقطه شروع، می‌توانید به نوعی که بیمار پتانسیلی ممکن است وقتی در جستجوی خدمات بهداشتی‌تان آنلاین باشد، فکر کنید.

بهبود وب‌سایت پزشکی خود با لینک سازی استراتژیک

لینک سازی نقش بسیار مهمی در سئو سایت پزشکی و بهینه ‌سازی وب‌سایت‌های بهداشتی برای موتورهای جستجو ایفا می‌کند. این شامل قرار دادن استراتژیک پیوندهای داخلی در محتوای وب‌سایت است. با ایجاد پیوندهای مرتبط بین صفحات، لینک سازی نه تنها به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا ساختار و سلسله مراتب وب‌سایت را درک کنند، بلکه تجربه کاربری را با ارائه مسیریابی آسان و دسترسی به اطلاعات ارزشمند بهبود می‌بخشد. در ادامه برخی از روش‌های بهترین عملکرد برای پیوندگذاری سئو ‌سایت پزشکی آمده است:

به صفحات با کیفیت بالا پیوند بزنید. هنگامی که به صفحات دیگر در وب‌سایت خود پیوند می‌دهید، مطمئن شوید که این صفحات با کیفیت باشند و مرتبط با محتوای حوزه سلامت شما باشند. این کمک می‌کند تا اعتبار وب‌سایت شما بهبود یابد و رتبه‌بندی شما در نتایج جستجو افزایش یابد.

به صفحات داخلی پیوند بزنید. علاوه بر پیوند به صفحات خارجی، باید به صفحات داخلی در وب‌سایت خود نیز پیوند بزنید. این کمک می‌کند تا مسیریابی وب‌سایت شما بهبود یابد و برای کاربران آسان‌تر شود تا اطلاعات و خدمات پزشکی مورد نیاز خود را پیدا کنند.

از متن لینک طبیعی استفاده کنید. هنگامی که به صفحات دیگر در وب‌سایت خود پیوند می‌دهید، از متن لینکی استفاده کنید که به محتوای صفحه‌ای که به آن لینک می‌دهید مرتبط باشد. این کمک می‌کند تا نرخ کلیک لینک‌های شما بهبود یابد و احتمالاً کاربران بر روی آن‌ها کلیک کنند.

تنوع در متن لینک‌ها. از همان متن لینک برای همه پیوندها در وب‌سایت خود استفاده نکنید. این کمک می‌کند تا تنوع پیوندهای بازگشتی شما بهبود یابد و احتمالاً وب‌سایت شما در نتایج جستجو خوب رتبه ‌بندی شود.

کسب بهترین رتبه  EAT

ما به طور مختصر در مورد اهمیت الگوریتم E-A-T گوگل در رابطه با بازاریابی سئو پزشکی اشاره کردیم. E-A-T مخفف خبرگی، اعتبار و قابل اطمینان است. این یکی از عوامل رتبه‌بندی است که گوگل زمانی از آن استفاده می‌کند که الگوریتم‌های موتور جستجوی آن تعیین می‌کنند که رتبه کیفیت کلی صفحه چیست.

کسب امتیاز E-A-T بالا نیاز به بیشتر از استفاده از کلمات کلیدی مناسب دارد. اگر می‌خواهید گوگل به بهترین شکل تخصص شما را درک کند، باید اعتبارات پزشکی خود را واضح و آسان برای پیدا کردن در وب کنید.

سپس، در مورد اعتبار پزشکی، داشتن یک پروفایل پیوند قوی و به اشتراک‌گذاری محتوا به اعتبار شما اضافه می‌شود، همچنین جستجوهای برند (زمانی که بیماران به دنبال نام شما یا مطب شما جستجو می‌کنند).

در نهایت، دریافت نقدهای مثبت آنلاین به اعتبار وب‌سایت یا صفحه وب شما کمک خواهد کرد.

افزایش بهبود سئو پزشکی وبهداشتی با لینک سازی خارجی

کسب لینک خارجی برای وب ‌سایت بهداشتی بخش حیاتی‌ از استراتژی سئو بهداشتی است زیرا به افزایش اعتبار وب‌سایت و بهبود رتبه آن در موتورهای جستجو کمک می‌کند.

پیوندهای خارجی از وب‌سایت‌های دیگر به سمت وب‌سایت شما هستند. وقتی ‌سایت‌های قابل اعتماد و مرتبط به وب‌ سایت بهداشتی شما پیوند می‌دهند، موتورهای جستجو این را به عنوان نشانه اعتبار در فرآیند سئو سایت پزشکی می‌بینند. برای کسب پیوندها، می‌توانید موارد زیر را در نظر بگیرید:

ادامه دارد….

شرکت آی تی او

تیم طراحی ایران تکنولوژی اوپریشن مفتخر است با تجربه 15 ساله در خدمت شما عزیزان باشد.ما با بهره بری از بهترین و باتجربه ترین تیم طراحی در تمام زمینه های دیجیتال مارکتینگ رزومه موفقی را با وجود مشکلات موجود فراهم سازیم.

تهران - اقدسیه - شمیران سنتر

دیره – نایف – روبه روی مرکز درمانی علی

hi]@ito-webdesign.com]

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

تماس با پشتیبانی

021-28423077

مجله ITO

مقالات

اخبار