سئو فروشگاهی | سئو سایت فروشگاه اینترنتی

سئو فروشگاهی یک استراتژی قدرتمند است که میتواند تعداد بازدیدکنندگان و ترافیک وب سایت را افزایش دهد. این راهنما به شما کمک میکند تا به طور کامل درک کنید که بهینه سازی و سئو سایت فروشگاهی چیست و چگونه کار میکند.

بهینه سازی سایت فروشگاهی فرآیندی است که باعث افزایش دید یک فروشگاه آنلاین در صفحه نتایج میشود. که در این صورت رتبه بندی صفحات محصولات را تا حد امکان بالاتر میبرد.

توجه داشته باشید که استراتژی سئو فروشگاه آنلاین شامل روش های بهینه سازی مختص به فروشگاه های اینترنتی است که در ادامه به آن ها پرداخته میشود.

اهمیت سئو فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی بعد از طراحی سایت فروشگاهی بسیار اهمیت دارد زیرا منجر به افزایش ترافیک جستجو برای فروشگاه های اینترنتی میشود. بهینه سازی سایت برای گوگل یکی از فاکتورهای مهم برای جذب ترافیک به شیوه اورگانیک است.


مزایای سئو سایت فروشگاهی

افزایش آگاهی از برند

یکی از راه های خوب برای تبلیغ برند بودن در صفحه اول نتایج جستجو گوگل است. این 10 سایتی که در صفحه اول رتبه بندی میشوند به ترتیب رتبه بیشترین میزان بازدید را دارند. بنابراین افراد زیادی برند شما را از این طریق میشناسند.

ترافیک سئو هدفمند

زمانی که شما صفحه سایت خود را برای کلمات کلیدی مرتبط با محصولات فروشگاه خود سئو میکنید ، در این صورت کاربرانی که وارد سایت شما میشوند قصد کسب اطلاعات یا خرید محصول را دارند. بنابراین به صورت هدفمند جستجو کرده و با برند شما آشنا شده و وارد سایت شما میشوند. این نوع ترافیک نرخ تبدیل بالایی دارد زیرا اکثر بازدیدکنندگان هدفمند تر هستند تا اینکه تبلیغ عمومی انجام دهید.

پر کردن قیف بازاریابی

 یک استراتژی خوب شامل محتوایی است که بازدیدکنندگان را جذب میکند. اگر مراحل مختلف از گاهی تا خرید را به درستی بهینه سازی کنید در این نرخ تبدیل که همان رسیدن به مرحله خرید محصول است نیز افزایش پیدا میکند.

بهبود تجربه کاربری

گوگل وب سایت هایی را در رتبه برتر قرار میدهد که تجربه کاربری خوبی داشته باشند. اگر سایت شما حاوی محتوای باکیفیت باشد که کلمات کلیدی مناسب را هدف قرار دهد در این صورت رتبه شما بالاتر خواهد رفت.

افزایش نرخ تبدیل

سایت های فروشگاهی که رتبه بالا دارند نرخ تبدیل بالاتری نیز دارند. زیرا نرخ کلیک بر روی این سایت ها زیاد است که از میان تعدادی از بازدیدکنندگان خرید انجام میدهند. اگر از تبلیغات پولی استفاده میکنید یک صفحه بهینه شده میتواند امتیاز کیفیت سایت شما را بهبود دهد. زمانی که ترافیک اورگانیک در حد مقبولی داشته باشید نیازی نیست که هزینه بیشتری را صرف تبلیغات کنید.

بازگشت سرمایه دراز مدت

همانطور که میدانید تبلیغات پولی نتایج کوتاه مدتی را به همراه دارند. اما سئو در دراز مدت میتواند به میزان چندین برابر سود سرمایه برای شما داشته باشد.

نحوه سئو سایت فروشگاهی

  • جستجوی کلمات کلیدی فروشگاهی

تحقیق کلمات کلیدی یکی از موارد مهم برای انجام سئو فروشگاه است. شما باید بدانید که چه موضوعاتی موردنیاز کابران است که در مورد آن ها بنویسید. این تحقیق بر این اساس است که کاربران چه عباراتی را مرتبط با محصولات فروشگاه شما جستجو میکنند تا از آن ها استفاده کنید. این تحقیق میتواند شامل میزان حجم جستجو کلمه ، هزینه به ازای کلیک و هدف جستجو باشد. میتوانید از ابزار KWFinder استفاده کنید.

معماری سایت برای سایت فروشگاهی

معماری سایت فروشگاهی به نحوه تنظیم منوی ناوبری و صفحات دسته بندی اشاره دارد. در واقع عمق صفحات شما از سه کلیک بیشتر نشود. یعنی با سه کلیک از صفحه اصلی به آخرین صفحه موجود در سایت برسید.

بر اساس گزارش موتور جستجو، «جان مولر» از گوگل فاش کرد که وزن بیشتری به صفحات در نتایج جستجو بر اساس تعداد کلیک هایی که برای رسیدن به آنها از صفحه اصلی سایت در مقابل ساختار URL نیاز است، داده می شود. در ادامه مقاله آمده است: «در پاسخ مولر، او اظهار داشت که تعداد اسلش‌ها در URL مهم نیست. مهم این است که چند کلیک طول می کشد تا از صفحه اصلی به یک صفحه برسید.”
جان مولر

یک استراتژی خوب سئو فروشگاهی برای معماری سایت شامل موارد زیر است :

پیوند دادن به همه دسته های خود در منوی پیمایش. یکز از روش های سئو که میتوانید استفاده کنید این است که به تمام صفحات دسته بندی خود در منوی اصلی لینک دهید. به تمام صفحات دسته بندی از صفحه اصلی و از دیگر صفحات محصولات لینک دهید. صفحه اصلی چون همواره اعتبار بیشاری را دارد در این صورت شانس بالاتری برای کسب رتره بالاتر خواهید داشت. در واقع صفحاتی که دسترسی به آن ها آسان تر است برای جستجوگران نیز ارزشمندتر است که میتواند باعث بهبود رتبه شود.

سئو صفحه اصلی

صفحه اصلی باید برای کلمات کلیدی با طول 1 الی 2 کلمه بهینه سازی شود. اگر فروشگاه آنلاین طلا و جواهر دارید در این صورت باید از عباراتی مانند خرید طلا ، طلا فروشی و غیره استفاه کنید. کلمات کلیدی بلند یا به اصطلاح long tail keyword باید در صفحات دیگر به آن ها پرداخته شود. برای مثال گردنبد طلا زنانه

توضیحات متا و تگ ها را برای کلمات کلیدی کوتاه بهینه کنید.

سئو دسته بندی

صفحات دسته بندی باید برای سئو سایت فروشگاهی بهینه سازی شود تا ارتباط موضوعی برای صفحات محصول مشخص شود. صفحات دسته بندی نیز باید بر اساس کلمات کلیدی کوتاه بهینه سازی شود برای مثال طلا زنانه

در بخش دسته بندی علاوه بر لیست محصولات محتوای منحصر به فرد را در صفحه قرار دهید. این به شما کمک میکند که بتوانید کلمه کلیدی خود را در تگ H1 و H2 و محتوای اصلی سئو کنید. توجه کنید که نام تصاویر مطابق با کلمات کلیدی مرتبط با آن باشند.

سئو صفحه محصول

سئو محصولات بسیار مهم است به این دلیل که اکثر مردم برای خرید به دنبال آن هستند. سئو صفحه محصول مشابه سئو دسته بندی است اما تمرکز آن بر روی کلمات کلیدی متوسط است. در واقع هر صفحه محصول برای پرس و جو مرتبط با محصول باید مطابقت داشته باشد که ترافیک بیشتری را جذب کند.

حداقل 1000 کلمه محتوای منحصر به فرد در صفحات محصول قرار دهید تا با عبارت مطابقت داشته باشد.

پیوند داخلی

لینک داخلی سه هدف اصلی را دنبال میکند :

  • بهبود ارتباط موضوعی میان صفحات
  • افزایش رتبه
  • افزایش مدت زمان کاربر در سایت

بنابراین سعی کنی که به صفحات مرتبط همواره لینک دهید. از انکرتکست دقیق و مشابه به صفحه محصول یا دسته بندی استفاده کنید.

اگر دارای وبلاگ هستید بنابراین به مقالات مرتبط در وبلاگ خود لینک دهید. همچنین توجه کنید که پیوند دادن به محصولات مرتبط در پست های وبلاگ باعث بهبود سئو فروشگاهی میشود.

آخرین مقالات مرتبط

شرکت آی تی او

تیم طراحی ایران تکنولوژی اوپریشن مفتخر است با تجربه 15 ساله در خدمت شما عزیزان باشد.ما با بهره بری از بهترین و باتجربه ترین تیم طراحی در تمام زمینه های دیجیتال مارکتینگ رزومه موفقی را با وجود مشکلات موجود فراهم سازیم.

تهران - اقدسیه - شمیران سنتر

دیره – نایف – روبه روی مرکز درمانی علی

hi]@ito-webdesign.com]

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

تماس با پشتیبانی

021-28423077

مجله ITO

مقالات

اخبار