سئو سایت فروشگاهی | سئو فروشگاه اینترنتی

realistic 3d advert with laptop 79603 1257

سئو سایت فروشگاهی با ITO

سئو فروشگاهی یک استراتژی قدرتمند است که میتواند تعداد بازدیدکنندگان و ترافیک وب سایت را افزایش دهد. این راهنما به شما کمک میکند تا به طور کامل درک کنید که بهینه سازی و سئو سایت فروشگاهی چیست و چگونه کار میکند.

بهینه سازی سایت فروشگاهی فرآیندی است که باعث افزایش دید یک فروشگاه آنلاین در صفحه نتایج میشود. که در این صورت رتبه بندی صفحات محصولات را تا حد امکان بالاتر میبرد.

توجه داشته باشید که استراتژی سئو فروشگاه آنلاین شامل روش های بهینه سازی مختص به فروشگاه های اینترنتی است که در ادامه به آن ها پرداخته میشود.

اهمیت سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی بعد از طراحی سایت فروشگاهی بسیار اهمیت دارد زیرا منجر به افزایش ترافیک جستجو برای فروشگاه های اینترنتی میشود. بهینه سازی سایت برای گوگل یکی از فاکتورهای مهم برای جذب ترافیک به شیوه اورگانیک است.

چرا سئو برای تجارت الکترونیک مهم است؟
وقتی مصرف‌کنندگان نیاز به یک محصول یا خدمت دارند چه کار می‌کنند؟ بسیاری از آن‌ها جستجوهای گوگل انجام می‌دهند. آن‌ها به دنبال گزینه‌ها، نکات، مقایسه‌ها و اطلاعات دیگری هستند که به آن‌ها کمک کنند تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرند.

اگر وب‌سایت شما در نتایج جستجوی SERP ظاهر نشود، دسترسی بحرانی شما به مشتریان علاقه‌مند و واجد صلاحیت تجارت الکترونیک را از دست می‌دهید. محصولات شما ممکن است یک فضا در وب داشته باشند، اما آیا قابل جستجو هستند؟

در اینجا وارد شدن سئو تجارت الکترونیک می‌شود. این به شما امکان می‌دهد تا به مخاطب مورد نظر خود برسید بدون اینکه برای تبلیغات هزینه کنید. یک‌بار مردم را به وب‌سایت خود جذب کردید، می‌توانید آن‌ها را با محصولات با کیفیت بالا، متن جذاب و فراخوان‌های عملیاتی ترغیب کنید.

اگر تنها وب‌سایت خود را برای افراد بهینه‌سازی کنید، به شرکت خود ظلم می‌کنید. سئو برای تجارت الکترونیک به چالش اول در به دست آوردن مشتریان جدید می‌پردازد: جذب مردم به وب‌سایت شما.

شرکت-طراحی-سایت-I.T.O

سئو سایت تنها راه حل برای افزایش ترافیک سایت !

سئو سایت حرفه ای


مزایای سئو سایت فروشگاهی

افزایش آگاهی از برند

یکی از راه های خوب برای تبلیغ برند بودن در صفحه اول نتایج جستجو گوگل است. این 10 سایتی که در صفحه اول رتبه بندی میشوند به ترتیب رتبه بیشترین میزان بازدید را دارند. بنابراین افراد زیادی برند شما را از این طریق میشناسند.

ترافیک سئو هدفمند

زمانی که شما صفحه سایت خود را برای کلمات کلیدی مرتبط با محصولات فروشگاه خود سئو میکنید ، در این صورت کاربرانی که وارد سایت شما میشوند قصد کسب اطلاعات یا خرید محصول را دارند. بنابراین به صورت هدفمند جستجو کرده و با برند شما آشنا شده و وارد سایت شما میشوند. این نوع ترافیک نرخ تبدیل بالایی دارد زیرا اکثر بازدیدکنندگان هدفمند تر هستند تا اینکه تبلیغ عمومی انجام دهید.

پر کردن قیف بازاریابی

 یک استراتژی خوب شامل محتوایی است که بازدیدکنندگان را جذب میکند. اگر مراحل مختلف از گاهی تا خرید را به درستی بهینه سازی کنید در این نرخ تبدیل که همان رسیدن به مرحله خرید محصول است نیز افزایش پیدا میکند.

بهبود تجربه کاربری

گوگل وب سایت هایی را در رتبه برتر قرار میدهد که تجربه کاربری خوبی داشته باشند. اگر سایت شما حاوی محتوای باکیفیت باشد که کلمات کلیدی مناسب را هدف قرار دهد در این صورت رتبه شما بالاتر خواهد رفت.

افزایش نرخ تبدیل

سایت های فروشگاهی که رتبه بالا دارند نرخ تبدیل بالاتری نیز دارند. زیرا نرخ کلیک بر روی این سایت ها زیاد است که از میان تعدادی از بازدیدکنندگان خرید انجام میدهند. اگر از تبلیغات پولی استفاده میکنید یک صفحه بهینه شده میتواند امتیاز کیفیت سایت شما را بهبود دهد. زمانی که ترافیک اورگانیک در حد مقبولی داشته باشید نیازی نیست که هزینه بیشتری را صرف تبلیغات کنید.

بازگشت سرمایه دراز مدت

همانطور که میدانید تبلیغات پولی نتایج کوتاه مدتی را به همراه دارند. اما سئو در دراز مدت میتواند به میزان چندین برابر سود سرمایه برای شما داشته باشد.

تست

هدف کلی از روش‌های سئو (و سئو سایت فروشگاهی) کمک به صفحات/محصولات شما برای یافته شدن و رتبه‌بندی بهتر در موتورهای جستجو (مانند گوگل) برای کلمات کلیدی مورد نظر است. اینطوری، صفحات/محصولات شما بیشتر دیده می‌شوند و به مخاطبان پتانسیلی خود در موتورهای جستجو می‌رسند بدون اینکه برای تبلیغات جستجو پرداخت کنید.

تفاوت سئو فروشگاهی با سئو معمولی

چگونه سئو فروشگاهی از سئو معمولی متفاوت است؟
مدیریت یک کمپین سئو برای یک برند فروشگاهی بیشتر درباره تاکید بر حوزه‌های کلیدی است که به پیشرفت سایت کمک می‌کند. روش‌های عملیاتی سئو استاندارد همچنان برای یک کسب و کار فروشگاهی اعمال خواهد شد (به عنوان مثال: کارهای فنی و توسعه وب‌سایت، کپی بهینه‌سازی شده در سایت و تلاش‌های خارجی برای جذب مشتریان)، با این حال اهمیت دارد که هر تلاشی به این صورت باشد که به تبدیل کاربران به مشتریان کمک کند. استراتژی ممکن است بیشتر بر روی فرصت‌هایی متمرکز شود که برای انجام وظایف تجربه کاربری که ممکن است از خریداران الهام بخش باشد، کلمات کلیدی که بر روی یافتن مخاطبان مناسب تمرکز دارند و ایجاد فرصت‌های ارتباطی که به مردم کمک می‌کند تا سایت شما را پیدا کنند.

نحوه سئو سایت فروشگاهی

  • جستجوی کلمات کلیدی فروشگاهی

تحقیق کلمات کلیدی یکی از موارد مهم برای انجام سئو فروشگاه است. شما باید بدانید که چه موضوعاتی موردنیاز کابران است که در مورد آن ها بنویسید. این تحقیق بر این اساس است که کاربران چه عباراتی را مرتبط با محصولات فروشگاه شما جستجو میکنند تا از آن ها استفاده کنید. این تحقیق میتواند شامل میزان حجم جستجو کلمه ، هزینه به ازای کلیک و هدف جستجو باشد. میتوانید از ابزار KWFinder استفاده کنید.

معماری سایت برای سایت فروشگاهی

معماری سایت فروشگاهی به نحوه تنظیم منوی ناوبری و صفحات دسته بندی اشاره دارد. در واقع عمق صفحات شما از سه کلیک بیشتر نشود. یعنی با سه کلیک از صفحه اصلی به آخرین صفحه موجود در سایت برسید.

بر اساس گزارش موتور جستجو، «جان مولر» از گوگل فاش کرد که وزن بیشتری به صفحات در نتایج جستجو بر اساس تعداد کلیک هایی که برای رسیدن به آنها از صفحه اصلی سایت در مقابل ساختار URL نیاز است، داده می شود. در ادامه مقاله آمده است: «در پاسخ مولر، او اظهار داشت که تعداد اسلش‌ها در URL مهم نیست. مهم این است که چند کلیک طول می کشد تا از صفحه اصلی به یک صفحه برسید.”
جان مولر

یک استراتژی خوب سئو فروشگاهی برای معماری سایت شامل موارد زیر است :

پیوند دادن به همه دسته های خود در منوی پیمایش. یکز از روش های سئو که میتوانید استفاده کنید این است که به تمام صفحات دسته بندی خود در منوی اصلی لینک دهید. به تمام صفحات دسته بندی از صفحه اصلی و از دیگر صفحات محصولات لینک دهید. صفحه اصلی چون همواره اعتبار بیشاری را دارد در این صورت شانس بالاتری برای کسب رتره بالاتر خواهید داشت. در واقع صفحاتی که دسترسی به آن ها آسان تر است برای جستجوگران نیز ارزشمندتر است که میتواند باعث بهبود رتبه شود.

سئو صفحه اصلی

صفحه اصلی باید برای کلمات کلیدی با طول 1 الی 2 کلمه بهینه سازی شود. اگر فروشگاه آنلاین طلا و جواهر دارید در این صورت باید از عباراتی مانند خرید طلا ، طلا فروشی و غیره استفاه کنید. کلمات کلیدی بلند یا به اصطلاح long tail keyword باید در صفحات دیگر به آن ها پرداخته شود. برای مثال گردنبد طلا زنانه

توضیحات متا و تگ ها را برای کلمات کلیدی کوتاه بهینه کنید.

سئو دسته بندی

صفحات دسته بندی باید برای سئو سایت فروشگاهی بهینه سازی شود تا ارتباط موضوعی برای صفحات محصول مشخص شود. صفحات دسته بندی نیز باید بر اساس کلمات کلیدی کوتاه بهینه سازی شود برای مثال طلا زنانه

در بخش دسته بندی علاوه بر لیست محصولات محتوای منحصر به فرد را در صفحه قرار دهید. این به شما کمک میکند که بتوانید کلمه کلیدی خود را در تگ H1 و H2 و محتوای اصلی سئو کنید. توجه کنید که نام تصاویر مطابق با کلمات کلیدی مرتبط با آن باشند.

سئو صفحه محصول

سئو محصولات بسیار مهم است به این دلیل که اکثر مردم برای خرید به دنبال آن هستند. سئو صفحه محصول مشابه سئو دسته بندی است اما تمرکز آن بر روی کلمات کلیدی متوسط است. در واقع هر صفحه محصول برای پرس و جو مرتبط با محصول باید مطابقت داشته باشد که ترافیک بیشتری را جذب کند.

حداقل 1000 کلمه محتوای منحصر به فرد در صفحات محصول قرار دهید تا با عبارت مطابقت داشته باشد.

پیوند داخلی

لینک داخلی سه هدف اصلی را دنبال میکند :

  • بهبود ارتباط موضوعی میان صفحات
  • افزایش رتبه
  • افزایش مدت زمان کاربر در سایت

بنابراین سعی کنی که به صفحات مرتبط همواره لینک دهید. از انکرتکست دقیق و مشابه به صفحه محصول یا دسته بندی استفاده کنید.

اگر دارای وبلاگ هستید بنابراین به مقالات مرتبط در وبلاگ خود لینک دهید. همچنین توجه کنید که پیوند دادن به محصولات مرتبط در پست های وبلاگ باعث بهبود سئو فروشگاهی میشود.

استراتژی سئو سایت فروشگاهی

چگونه یک استراتژی سئو برای سایت فروشگاهی ارائه دهیم؟
سئو سایت فروشگاهی ممکن است به نظر یک کار بزرگ بیاید، به‌ویژه اگر از قبل یک وب‌سایت با تعداد زیادی محصول را داشته باشید. بله، ممکن است زمان ببرد، اما می‌توانید با یک استراتژی قوی، این فرآیند را تسریع کنید.

اولویت صفحات: کدام صفحات از وب‌سایت شما بیشترین ترافیک را دریافت می‌کنند؟ با آن‌ها شروع کنید. علاوه بر این، اگر می‌خواهید مردم را به یک محصول خاص یا پرچمدار متمرکز کنید، ابتدا برای آن محصول بهینه‌سازی کنید.
ایجاد یک گردش کار: سئو نیازمند برآورده کردن بسیاری از الزامات خاص است. انتخاب کلمات کلیدی، اضافه کردن داده‌های متا، صحیح نامگذاری تصاویر، اضافه کردن ویژگی‌های جایگزین تصویر و ادغام کلمات کلیدی مرتبط همه در این دسته قرار می‌گیرند.
بررسی رقابت: استراتژی سئو سایت فروشگاهی شما باید طراحی شود تا از رقبا پیشی بگیرد. به سایت‌های رقبا اصلی خود نگاهی بیندازید و تلاش‌های سئو آن‌ها را بررسی کنید. راه‌هایی برای بهبود وب‌سایت خود تشخیص دهید.
پیگیری با بهینه‌سازی نرخ تبدیل: بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO) باید پس از سئو انجام شود. در مورد آن بیشتر خواهیم صحبت کرد.

شرکت-طراحی-سایت-I.T.O
شرکت-طراحی-سایت-I.T.O

سئو فروشگاهی خوبه ؟

چگونه سئو فروشگاهی می‌تواند به فروشگاه من کمک کند؟ موتورهای جستجو همچنان راه اصلی اینترنتی برای ترافیک و کسب و کار هستند. اگر یک فروشگاه اینترنتی دارید، سئو فروشگاهی به شما کمک می‌کند تا کلمات کلیدی مرتبط با خرید و فروش محصولات خود را شناسایی کنید، در جلوی مشتریانی که مایل به خرید هستند، به خوبی رتبه بندی شوید و این در نتیجه به رشد درآمد منجر می‌شود.

سئو فروشگاهی به شما این امکان را می‌دهد که با بهره‌گیری از استراتژی‌های بهینه‌سازی محتوا، بهبود ساختار و عملکرد وب‌سایت، بهبود دیدی و موقعیت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجوی اینترنتی برای کلمات کلیدی مرتبط با محصولات خود را ایجاد کنید. این باعث می‌شود که مشتریان به راحتی به فروشگاه شما راه یابند و خریدهای خود را انجام دهند، که در نهایت باعث افزایش فروش و سودآوری فروشگاه شما می‌شود.

آخرین مقالات مرتبط

شرکت آی تی او

تیم طراحی ایران تکنولوژی اوپریشن مفتخر است با تجربه 15 ساله در خدمت شما عزیزان باشد.ما با بهره بری از بهترین و باتجربه ترین تیم طراحی در تمام زمینه های دیجیتال مارکتینگ رزومه موفقی را با وجود مشکلات موجود فراهم سازیم.

تهران - اقدسیه - شمیران سنتر

دیره – نایف – روبه روی مرکز درمانی علی

hi]@ito-webdesign.com]

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

تماس با پشتیبانی

09127371388

مجله ITO

مقالات

اخبار